Trwa ładowanie...
d31ph31
Sport
+1

Najlepsi oszczepnicy przyjadą do Warszawy

Sportowcy upamiętnią Zygmunta Szelesta.
Share
Najlepsi oszczepnicy przyjadą do Warszawy
d31ph31

Już w najbliższą odbędzie się 1. Memoriał Zygmunta Szelesta. Na wyremontowanym stadionie AWF (ul. Marymoncka 34) pojawią się wszyscy najlepsi polscy oszczepnicy, by uhonorować pamięć zmarłego przed 25 laty twórcy polskiej szkoły oszczepu.

Rozgrywane zawody będą ostatnimi w kalendarzu PZLA, na których będzie można zdobywać minima na najważniejszą imprezę sezonu – 15. IAAF Mistrzostwa Świata, która odbędzie się w Pekinie w dniach 22-30 sierpnia. Konkurencją memoriałową będzie oczywiście rzut oszczepem mężczyzn. Do udziału w tej konkurencji zaproszono najlepszych zawodników z całej Polski. Na startujących czekać będą nagrody finansowe oraz rzeczowe. Specjalna nagroda czeka na sportowca, który ustanowi nowy rekord Polski w rzucie oszczepem.

Na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego wystąpią m.in. olimpijczycy oraz uczestnicy największych imprez światowych. Start w mityngu zapowiedział także Kacper Oleszczuk, który w niedzielę, 12 lipca, został lekkoatletycznym mistrzem Europy młodzieżowców. Podczas zawodów w Tallinie rzucił oszczep na odległość aż 82,29 metra.

d31ph31

Oprócz oszczepników i oszczepniczek w zawodach o nagrody, minima kwalifikujące do startu w Pekinie oraz punkty klasyfikacji Lekkoatletycznego Pucharu Polski będą walczyć: panie w biegach na 100, 800 oraz 100 metrów przez płotki i w skoku o tyczce, oraz panowie w biegach na 200, 1500 i 110 metrów przez płotki oraz w pchnięciu kulą.

Atrakcją dla kibiców będzie mini wielobojowy mecz Polska – Europa. Nasi reprezentanci rywalizować będą z zagranicznymi zawodnikami w trwającym dwie godziny wieloboju w czterech konkurencjach – dwóch technicznych i dwóch biegowych.

Początek zawodów zaplanowany jest na 26 lipca, na godz. 17.00. Otwarcie memoriału połączone będzie z przekazaniem lekkoatletom zmodernizowanego stadionu Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego. Wstęp na zawody jest bezpłatny.

Przeczytaj też: Zapuść Żurawia na Soundrive Fest

d31ph31

Podziel się opinią

Share
d31ph31
d31ph31