Trwa ładowanie...
de7urqf

Najlepsze filmy T-Mobile Nowe Horyzonty w Warszawie

Perełki wakacyjnego festiwalu do zobaczenia w Muranowie w przyszłym tygodniu
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Najlepsze filmy T-Mobile Nowe Horyzonty w Warszawie
de7urqf

W poniedziałek rozpoczyna się kolejna edycja T-Mobile Nowe Horyzonty Tournée, prezentująca* najciekawsze, wzbudzające największe emocje oraz nagradzane w konkursach filmy 12. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu*. Festiwal odbywa się co roku pod koniec lipca i prezentuje kino artystyczne, niekonwencjonalne i bezkompromisowe. Program układany jest z myślą o publiczności wymagającej i szukającej w sztuce nowych doświadczeń i przeżyć, oczekującej od twórców własnego, oryginalnego języka.

W ramach T-Mobile Nowe Horyzonty Tournée będziemy mogli zobaczyć m.in. francuski film "Holy Motors" - najbardziej ekstrawagancki film ostatniego festiwalu w Cannes. Jego bohater, Monsieur Oscar (Denis Lavant), od świtu do zmierzchu wciela się w różne role: jest przemysłowcem, zabójcą, żebrakiem, potworem, członkiem rodziny. Stacza erotyczną walkę w wirtualnym świecie Gwiezdnych Wojen, porywa Evę Mendes, romansuje z Kylie Minogue i do ostatniej minuty nie pozwala nikomu wyznaczyć granicy dzielącej fikcję od rzeczywistości.

Oprócz tego oryginalnego obrazu zobaczymy także: "Za wzgórzami" - obsypany nagrodami najnowszy film autora "4 miesiące, 3 tygodnie i 2 dni", "Sekret" - obraz Przemysława Wojcieszka i "Post tenebras lux" - nagrodzony na ostatnim festiwalu w Cannes za reżyserię najnowszy film mistrza latynoamerykańskiego kina Carlosa Reygadasa. W programie jest też "Donoma" - mozaikowa historia kilku zazębiających się romansów: pomiędzy nauczycielką hiszpańskiego, jej niesfornym uczniem i jego dziewczyną - stygmatyczką, "Sąsiedzkie dźwięki" - sensacja 12. edycji MFF T-Mobile Nowe Horyzonty oraz "Od czwartku do niedzieli" - hipnotyzujące kino drogi, zwycięzca konkursu głównego ostatniej edycji Nowych Horyzontów i laureat Złotego Tygrysa na prestiżowym festiwalu w Rotterdami

de7urqf

T-Mobile Nowe Horyzonty Tournée
5 - 11 listopada
Kino Muranów, ul. Gen. Andersa 5
Cena biletów: 15 zł - ulgowy/17 zł normalny

de7urqf

Podziel się opinią

Share
de7urqf
de7urqf