Trwa ładowanie...
d3jiasz

Najlepsze miasta do imprezowania. Warszawa wyprzedziła Nowy Jork

Serwis internetowy Hotelsword.com wybrał najlepsze miasta świata pod względem życia nocnego. W rankingu znalazła się Warszawa, która wyprzedziła nawet Nowy Jork.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
A my i tak swoje wiemy. Najlepsze imprezy są w Warszawie
A my i tak swoje wiemy. Najlepsze imprezy są w Warszawie (Shutterstock.com)
d3jiasz

Ranking bazuje na opiniach ponad 4 tys. użytkowników portalu z 41 miast w 27 krajach. Podczas typowania najlepszych imprezowych miast brali pod uwagę: ceny, bezpieczeństwo, ofertę klubową i noclegową, a także poziom życzliwości mieszkańców.

Pierwsze pięć miejsc zajęły europejskie miasta: Hamburg, Kopenhaga, Berlin, Dublin i Amsterdam. Szósta pozycja należy do San Francisco, siódma do szwedzkiego Göteborg, a ósma do Pragi. Na dziewiątym miejscu znalazła się Warszawa.

W podsumowaniu czytamy, że stolica Polski zajęła tak wysokie miejsce głównie dzięki temu, że jest niedroga dla zagranicznych turystów (w rankingu miast, w których można się dobrze zabawić za mniej niż 30 funtów zajęła drugie miejsce). Autorzy zestawienia wskazali dwa miejsca na dobrą imprezę - Plan B i Pijalnię Wódki i Piwa. Radzą także, by nocą przespacerować się po warszawskich uliczkach, które ocenili jako urokliwe i pełne ciekawego street artu.

Pozycja Warszawy cieszy. Zwłaszcza, że na kolejnym - dziesiątym miejscu - znalazł się Nowy Jork. Miasto, które podobno nigdy nie śpi zajęło ostatnią pozycję m.in. ze względu na mało przyjaznych mieszkańców. Ale to nic, bo tak popularne miasta jak Paryż, Mediolan, Barcelona czy Londyn nie znalazły się nawet w pierwszej dwudziestce zestawienia.

d3jiasz

Zobacz, jak wygląda najmniejsza dyskoteka świata:

d3jiasz

Podziel się opinią

Share
d3jiasz
d3jiasz