Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany

Najlepszy antyperspirant – najważniejsze cechy

Poszukując idealnej ochrony przed potem, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych cech wybranego produktu. To właśnie one warunkują, czy mamy do czynienia z kosmetykiem wysokiej jakości i czy może okazać się on idealnym preparatem ograniczającym pocenie i przywracającym komfort. Na drogeryjnych półkach znajdziemy między innymi dezodorant, bloker, ale też antyperspirant. To właśnie ten ostatni produkt cieszy się ogromną popularnością. Jak wybrać ten najlepszy?

Share
Idealny antyperspirant – jaki powinien być? Idealny antyperspirant – jaki powinien być? Źródło: materiały partnera
d34qxly

Idealny antyperspirant – jaki powinien być?

Wybierając najlepszy antyperspirant, na pewno w dużej mierze kierujemy się osobistymi preferencjami. Dla niektórych najważniejsza jest użyta kompozycja zapachowa, podczas gdy innego konsumenta będzie interesowała przede wszystkim skuteczność i czas działania. Wszystkie te czynniki są ważne i nie warto ich lekceważyć. Producenci kosmetyków tworzą coraz to ciekawsze formuły, które wyróżniają niebanalne właściwości. Coraz więcej antyperspirantów ma właściwości pielęgnujące, dzięki czemu skóra pod pachami pozostaje gładka, przyjemna w dotyku, a przy goleniu rzadziej pojawiają się podrażnienia. 

Produkty te dzielimy na damskie i męskie, co w dużej mierze ma związek z zastosowaną kompozycją zapachową. Paniom podobają się raczej świeże, kwiatowe aromaty, podczas gdy panowie szukają zupełnie innych połączeń – wciąż świeżych, a jednocześnie bardziej wyrazistych. 

Ale jaki powinien być idealny antyperspirant? Czy istnieje kosmetyk, który można uznać za najlepszy i który ma szansę sprawdzić się u wielu osób? Oto na co warto zwrócić uwagę przy zakupie i podczas testowania preparatu. Poznaj popularne cechy doskonałych produktów chroniących przed potem i nieprzyjemnym zapachem obecnym w okolicach pach.

d34qxly

Antyperspirant, który zwęża gruczoły potowe

Stosowanie antyperspirantu ma na celu ograniczenie pocenia. Jak najłatwiej może tego dokonać jeden produkt? W jego składzie powinny znajdować się substancje aktywne, które będą powodowały zwężenie gruczołów potowych. W ten sposób rzeczywiście mokre plamy na ubraniu przestaną być naszą zmorą. Przez kanaliki potowe będzie wydostawało się mniej potu niż wcześniej, a to oznacza, że poczujemy się pewnie i komfortowo niezależnie od sytuacji. 

Antyperspirant, który niweluje przykry zapach

Samo ograniczenie pracy gruczołów potowych to nie wszystko. Bardzo ważne jest też pozbycie się przykrego zapachu, który jest skutkiem namnażania bakterii. Sprzyja temu wilgotne środowisko, jakie obecne jest w okolicach pach. Antyperspirant w tym przypadku zadziała jak dezodorant. Będzie niwelował nieprzyjemny zapach, a dokładniej wpłynie na czynniki, które go wywołują. Odpowiedzialne są za to właściwości antybakteryjne. 

Antyperspirant, który nie powoduje podrażnień i nie przesusza

Aby był to kosmetyk odpowiedni do stosowania pod pachami, nie powinien mieć w swoim składzie takich składników, które będą powodowały podrażnienie czy przesuszenie skóry. Dobrze, aby zapobiegał też otarciom, które zdarzają się przy wilgotnym środowisku. Regularne aplikowanie antyperspirantu sprawi, że nie będziemy mieć również problemu z noszonymi ubraniami.

Antyperspirant, który szybko się wchłania

Wiele osób zwraca uwagę na to, czy wybrany kosmetyk rzeczywiście szybko się wchłania. Dlaczego jest to ważne? Otóż wielu konsumentów stosuje antyperspirant rano, niedługo po prysznicu, ale tuż przed zakładaniem ubrań. Jeżeli nie pozwolimy na właściwe wchłonięcie produktu, jest szansa, że pozostawi on nieestetyczne plamy na tkaninie. Aby tego uniknąć, powinniśmy albo odczekać chwilę po rozprowadzeniu kosmetyku w okolicach pach, nakładać go wieczorem przed snem lub wybrać taki wariant, który będzie wchłaniał się naprawdę szybko. 

d34qxly

Antyperspirant, który ma przyjemną w aplikacji formułę

O tym, jaką formułę wybierzemy, zadecydujemy sami. Każdy wariant może być tym idealnym. Antyperspirant w kulce jest jednym z najchętniej wybieranych produktów, a to głównie ze względu na łatwość aplikacji. Nie tylko szybko wysycha, ale też nie kruszy się w późniejszym etapie. Przy delikatnej skórze ciekawym rozwiązaniem jest stosowanie produktu o formule kremowej. Jest on równie skuteczny, aczkolwiek może potrzebować więcej czasu na wchłonięcie. Nie każdemu będzie to jednak przeszkadzało. Wersja w aerozolu spodoba się tym osobom, które do tej pory chętniej wybierały klasyczne dezodoranty. Dostępny jest jeszcze wariant w sztyfcie.

Artykuł sponsorowany
d34qxly
d34qxly
d34qxly