Trwa ładowanie...

"Najlżejsza zima od 10 lat. Na razie"

W ostatnim kwartale minionego roku Zarząd Oczyszczania Miasta wysyłał posypywarki zaledwie 5 razy

"Najlżejsza zima od 10 lat. Na razie"
d213toq
d213toq

Od początku sezonu zimowego, czyli od połowy października, Zarząd Oczyszczania Miasta tylko 5 razy ogłaszał akcje zabezpieczania stołecznych ulic przed śliskością. Pierwszy raz wykonanie posypywania mostów, wiaduktów i ulic spadkowych zlecono 24 listopada 2014 r. Kolejne cztery działania, w tym takie, które objęły wszystkie ulice, którymi kursują w Warszawie autobusy komunikacji miejskiej, zadysponowano w grudniu.

W 2013 r. w analogicznym czasie do końca grudnia, posypywarki wyjeżdżały na ulice Warszawy 9 razy. Natomiast w czwartym kwartale 2012 r. z powodu intensywnych opadów śniegu zrealizowanych zostało aż 25 akcji. - Wtedy to zima – dla służb oczyszczania – rozpoczęła się dość wcześnie, pierwszą akcję posypywania ogłosiliśmy już 27 października 2012 r. Oznacza to, że tamta zima rozpoczęła się niemal o miesiąc wcześniej niż tegoroczna - informuje Wawalove.pl Zofia Kłyk z ZOMu.

d213toq

Koszt działań na terenach, za które odpowiada Zarząd Oczyszczania Miasta , czyli na 40 procent stołecznych ulic oraz 1,6 mln m2 terenów dla pieszych, wyniósł do tej pory ok. 5,5 mln złotych. Analogiczny czas poprzedniego sezonu to wydatek rzędu 7,5 mln zł.

Działania zimowe służb oczyszczania miasta w zakresie zabezpieczania chodników i jezdni przed śliskością zależą od pogody. Do wyjazdu gotowych jest przez całą dobę 306 pługów oraz 164 posypywarki.

Sezon zimowy obowiązuje służby oczyszczania miasta do 14 kwietnia 2015. Jednak wykonawcy prac, mimo utrzymywania półrocznej gotowości do pracy, otrzymują wynagrodzenie tylko za konkretne prace zlecone przez Zarząd Oczyszczania Miasta.

d213toq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d213toq