Trwa ładowanie...

Najniższa frekwencja na Pradze Północ. Jak w referendum głosowali warszawiacy?

Najlepiej wypadło Bemowo.

Share
Najniższa frekwencja na Pradze Północ. Jak w referendum głosowali warszawiacy?
d20thqs

Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała na swojej stronie internetowej wyniki niedzielnego referendum. Frekwencja w Warszawie wyniosła zaledwie 9,97 proc.

Za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej opowiedziało się 71,82 proc. głosujących w Warszawie. Tylko 22,9 proc. zagłosowało na utrzymanie dotychczasowego sposobu finansowania partii politycznych z budżetu państwa. Niemal jednogłośnie warszawiacy opowiedzieli się za wprowadzeniem zasady ogólnej rozstrzygania wątpliwości co do wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść pracownika - 95,8 procent zagłosowało za takim właśnie rozwiązaniem.

Najmniejszą frekwencją wykazała się Praga Północ, gdzie tylko 8,19 proc. uprawnionych oddało swój głos. W Bemowie odliczono największą ilość wypełnionych kart do głosowania na terenie całej Warszawy - na 91105 osób uprawnionych, 10027 oddało swój głos w tegorocznym referendum.

W całej Warszawie uprawnionych do głosowania było 1338097 osób. Państwowa Komisja Wyborcza wskazała w stolicy 133361 kart ważnych, odebranych podczas głosowania. Natomiast do głosujących wysłano 164 pakietów wyborczych.

d20thqs

W całej Polsce frekwencja wyniosła 7,8 proc. Tym samym wyniki referendum nie są wiążące, ponieważ ilość głosujących nie przekroczyła wymaganego progu.

d20thqs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20thqs