Trwa ładowanie...
Aleksandra Synowiec
29-10-2012 17:52

Najnowocześniejsza hala targowa w stolicy stanie na Banacha

Zastąpi dawny "Zieleniak". Hanna Gronkiewicz-Waltz podpisała dziś umowę z wykonawcą

Najnowocześniejsza hala targowa w stolicy stanie na Banacha
d3fp2ce

Na początku lipca tego roku sprzedawcy z północnej części bazaru Banacha, popularnego „Zieleniaka”, przenieśli się na plac tymczasowy. Na Banacha wrócą za około rok - do najnowocześniejszej w Warszawie hali targowej. Umowę na budowę hali podpisali dziś Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz przedstawiciele wykonawcy, firmy Resbex.

Przy przygotowywaniu dokumentów dotyczących budowy hali liczyliśmy się z głosem kupców, czyli przyszłych użytkowników obiektu. W rezultacie projektanci dostosowali zgodnie z ich sugestiami część wnętrza budynku oraz placu targowego – powiedziała przed podpisaniem umowy Prezydent Warszawy - Prace nad nową halą zakończą się pod koniec przyszłego roku. Warszawa zyska pierwszą tak nowoczesną halę targową, kolejny kawałek uporządkowanej przestrzeni miejskiej, a zarazem wygodne miejsce do robienia codziennych zakupów.

Hala targowa będzie mieć ok. 4 tys. m kw. Zostanie otwarta na przełomie 2013 i 2014 r. Koszt inwestycji to ok.17 mln zł. W hali kupcy będą mogli korzystać z boksów, pawilonów i wyznaczonych miejsc do handlu z samochodów. W sumie zlokalizowane tam będzie ponad 200 stanowisk. Zanim sprzedawcy z dawnego „Zieleniaka” wprowadzą się do nowoczesnej hali, przez kilkanaście najbliższych miesięcy będą prowadzić swoją działalność na targowisku tymczasowym, które znajduje się pomiędzy ulicami Skorochód-Majewskiego i Siemieńskiego.

d3fp2ce

W stolicy jest 60 bazarów i targowisk. Z badań przeprowadzonych przez Urząd m.st. Warszawy dwa lata temu wynika, że ponad połowa badanych warszawiaków regularnie robi na nich swoje codzienne zakupy. Przebudowa bazaru Banacha jest elementem polityki porządkowania handlu w stolicy, prowadzonej od 2006 r - zaznaczają urzędnicy.

d3fp2ce
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3fp2ce