Trwa ładowanie...
d2uioq0

Najnowocześniejsze składy metra na świecie dla Warszawy!

W wiedeńskich zakładach Siemensa stoją już pierwsze, pomalowane w stołeczne barwy, wagony Inspiro.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Najnowocześniejsze składy metra na świecie dla Warszawy!
d2uioq0

Warszawa jest pierwszym miastem, do którego trafią składy najnowszej generacji. To największy kontrakt Siemensa w Polsce. Do stolicy Polski trafi łącznie 35 składów (210 wagonów), z czego ok. piętnaście pociągów ma wzmocnić I linię metra, a pozostałe dwadzieścia będzie obsługiwać II linię. Umowa przewiduje możliwość zwiększenia zamówienia o 50%. Jak deklarują przedstawiciele warszawskiego metra, w obliczu planów rozbudowy II linii, opcja ta wydaje się prawdopodobna.

Siemens reklamuje pociągi Inspiro jako najlżejsze na rynku. Dzięki aluminiowym komponentom ich waga jest obniżona o ok. 10% względem innych, podobnych składów. To oznacza niższe zużycie energii i koszty utrzymania. Sporym ułatwieniem są znacznie wydłużone okresy międzyprzeglądowe, wynoszące około trzy miesiące (dla porównania składy rosyjskie muszą przechodzić testy co 20 godzin, a pociągi alstomowskie co 14 dni). Jest to szczególnie ważne zwłaszcza przy II linii warszawskiego metra, pozbawionej w początkowej fazie własnej stacji techniczno-postojowej. Największą zmianą dla pasażerów będzie jednoprzestrzenność pociągów.

Pierwsze jazdy próbne mają się odbyć jesienią w niemieckim centrum testowym Siemensa. Dwa pierwsze składy spodziewane są w Warszawie już w grudniu tego roku, a dostawy mają potrwać do końca 2013 r. Dziesięć pierwszych składów powstaje w wiedeńskiej fabryce Siemensa. Pozostałe zostaną złożone w Nowym Sączu w zakładach Newagu, który jest partnerem Siemensa w konsorcjum.

d2uioq0

- Projekt dostawy wagonów metra dla Warszawy jest dla nas jednym z najważniejszych przedsięwzięć. Inspiro to najnowsza konstrukcja Siemensa. Jednocześnie to największy kontrakt w historii Siemensa Sp. z o.o. w Polsce. Cieszy nas fakt, że to właśnie Warszawa będzie pierwszym miastem na świecie, gdzie pojawią się nasze najnowocześniejsze składy, do produkcji których wykorzystaliśmy innowacyjne rozwiązania w tej dziedzinie. Inspiro jest w znacznym stopniu wykonany z elementów podlegających recyklingowi, co czyni nasze rozwiązanie jeszcze bardziej przyjaznym dla środowiska. Cieszę się, że te aspekty naszej oferty zyskały uznanie ze strony klienta- Metra Warszawskiego. Oficjalna prezentacja wagonów Inspiro odbędzie się podczas największej branżowej imprezy na świecie – wrześniowych Międzynarodowych Targów Kolejnictwa Innotrans 2012 w Berlinie. Wówczas po raz pierwszy szersze grono widzów będzie mogło zobaczyć efekty naszej pracy -* powiedział Dr Marek Bielski, dyrektor sektora Infrastructure and Cities,
członek zarządu Siemensa w Polsce specjalnie dla Rynku Kolejowego.
*

d2uioq0

Podziel się opinią

Share
d2uioq0
d2uioq0