Trwa ładowanie...

Najstarsza ulica Pragi - Targowa (SPACER)

Szeroka i ukwiecona – w odróżnieniu od ulic śródmiejskich – stała się przed stu laty salonem prawobrzeżnej Warszawy i wizytówką Pragi

Najstarsza ulica Pragi - Targowa (SPACER)
df6a80v
df6a80v

Jako pozostałość po średniowiecznej osadzie Targowe Wielkie, główna arteria dzielnicy może mienić się najstarszym elementem praskiej topografii. Szeroka i ukwiecona – w odróżnieniu od ulic śródmiejskich – stała się przed stu laty salonem prawobrzeżnej Warszawy i wizytówką Pragi równającej do standardów. W najbliższą sobotę będzie można zwiedzić ulicę Targową, najstarszą ulicę Pragi. Zaprasza Praska Ferajna.

Do lat 60. nie traciła wyrazu praskiego misz maszu, z parterowymi drewniakami sąsiadującymi z wielopiętrowymi kamienicami godnymi ozdobienia Marszałkowskiej - mówi Karol Bulski, przewodnik - Tu po wojnie było centrum Warszawy, w Polskim Radiu grał Władysław Szpilman, a ministrowie urzędowali w monumentalnym gmachu DOKP, który był poniekąd przepowiednią nadchodzącego socrealizmu, choć powstał w latach 20. Dziś Targową się zwykle jedynie przemieszcza, aby dotrzeć do praskich mateczników, albo by dzielnicę opuścić - tymczasem prawie każdy obiekt jest tu godzien uwagi.

df6a80v

Sobota, 28 czerwca, godzina 15.00
Miejsce spotkania: róg Targowej i Skaryszewskiej.
Przewodnik: Karol Bulski

Wstęp wolny, mile widziany napiwek dla przewodnika

Zobacz, jakie darmowe wydarzenia odbywają się w Warszawie!

df6a80v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
df6a80v