Trwa ładowanie...

Najwęższy dom świata wśród najlepszych

Dom Etgara Kereta nominowany do prestiżowej nagrody Archtizer A+, przyznawanej najciekawszym projektom światowej architektury

Share
Najwęższy dom świata wśród najlepszych
d2lcp0m

Najwęższy dom świata, który powstał dzięki miejskiej dotacji w szczelinie między budynkami na warszawskiej Woli, został nominowany do prestiżowej nagrody Archtizer A+, przyznawanej najciekawszym projektom światowej architektury.

Dom Kereta został zakwalifikowany do grona finalistów w sekcji specjalnej poświęconej projektom, które oprócz wartości architektonicznej mają również aspekt społeczny – Architekture +Living Small. Warszawska instalacja walczy w ten sposób o dwie nagrody: tę przyznawaną przez jury konkursowe oraz specjalną nagrodę przyznawaną przez internautów.

Na warszawski projekt zagłosować może każdy – wystarczy wejść na stronę konkursu oraz zarejestrować swój głos. Głosowanie trwa do 8 marca. Tutaj można zagłosować

Od 2010 r. miasto stołeczne Warszawa konsekwentnie ogłasza konkursy dedykowane projektom sztuki w przestrzeni publicznej, realizowanym przez organizacje pozarządowe. Jak dotąd, w ciągu trzech lat, na takie projekty przekazano już 2,4 mln zł. Projekt „Ermitaż. Dom Etgara Kereta” otrzymał wsparcie w drugiej turze konkursu, zorganizowanej w 2011 r. Uznanie zdobyła forma instalacji oraz zaproponowany program rezydencyjny, dzięki któremu stolicę będą mogli odwiedzić artyści z całego świata.

d2lcp0m

Podziel się opinią

Share
d2lcp0m
d2lcp0m