Trwa ładowanie...

Najwięcej wykroczeń drogowych popełniają dyplomaci z USA!

Od początku roku osoby posiadające immunitet dyplomatyczny aż 306 razy nie stosowały się do przepisów ruchu drogowego

Share
Najwięcej wykroczeń drogowych popełniają dyplomaci z USA!
dz70j1a

Ze statystyki wynika, że najwięcej wykroczeń popełniają dyplomaci USA, Libii oraz Arabii Saudyjskiej. Spośród 306 naruszeń przepisów popełnionych przez osoby z immunitetami dyplomatycznymi, które od początku roku do końca lipca ujawniła stołeczna Straż Miejska, 31 popełnili dyplomaci Stanów Zjednoczonych. Pracownicy ambasady Libii byli sprawcami 26 naruszeń przepisów, pracownicy placówki Arabii Saudyjskiej popełnili 24 wykroczenia drogowe, a Rosji – 22. Na piątym miejscu pod względem ich liczby znalazł się personel ambasady Ukrainy. Dyplomaci z Niemiec, Hiszpanii oraz Francji popełnili od stycznia 2014 r. po siedem wykroczeń - podaje Polskie Radio RDC.

Dyplomaci, których od początku roku na wykroczeniach drogowych przyłapano nie więcej niż raz, to m.in. pracownicy ambasad: austriackiej, indyjskiej, irańskiej, japońskiej, portugalskiej oraz serbskiej.

- Choć sytuacja nieznacznie się poprawia, to nie ma miesiąca, w którym nie odnotowalibyśmy kilkudziesięciu wykroczeń, których sprawcami były osoby z immunitetami dyplomatycznymi. Skala tego zjawiska nie jest wielka, ale ono stale istnieje, bo po Warszawie porusza się dużo osób, które chronią immunitety - przyznaje rzecznik prasowy warszawskiej Straży Miejskiej Monika Niżniak.

dz70j1a

W przypadku osób posiadających immunitety krajowe strażnicy miejscy ujawnili od początku roku w sumie 119 przypadków naruszeń przepisów. 63 wykroczenia popełnili sędziowie, 40 prokuratorzy, a sprawcami 16 byli posłowie.

dz70j1a

Podziel się opinią

Share
dz70j1a
dz70j1a