Trwa ładowanie...

Największa w Europie nocna obserwacja gwiazd w Centrum Nauki Kopernik

Wydarzenie to będzie prawdziwą gratką dla miłośników astronomii.

Share
Największa w Europie nocna obserwacja gwiazd w Centrum Nauki Kopernik
dh6lsmx

Wszyscy, chcący wziąć udział w Nocy Spadających Gwiazd w Niebie Kopernika 2015 powinni przyjść do Parku Odkrywców, 12 sierpnia od godz. 21:00. Będzie to największa tego typu impreza obserwacyjna w Europie. Jej główna atrakcja to wspólne wypatrywanie meteorów z roju Perseidów, czyli właśnie "spadających gwiazd".

Specjalnie z myślą o tej nocnej obserwacji organizatorzy zadbali, by podczas wydarzenia wygasić okoliczne światła m.in. w samym Centrum Nauki Kopernik, na PGE Stadionie Narodowym czy najbliższych mostach na Wiśle. Dodatkową niespodzianką będzie też możliwość uczestnictwa w rejsach zorganizowanych przez Żeglugę Stołeczną, które w godzinach 20:00-02:00 odbędą się pod zgaszonymi mostami .

Imprezę poprowadzi Karol Wójcicki z CNK i oprócz zaplanowanych atrakcji wszyscy goście zasięgną też specjalistycznej wiedzy z zakresu astronomii. Będzie można dowiedzieć się na przykład gdzie wypatrywać "spadających gwiazd" i jak zobaczyć je na własne oczy. Szczegóły tego wydarzenia dostępne są tutaj .

dh6lsmx
dh6lsmx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dh6lsmx
dh6lsmx