Trwa ładowanie...
d1e3c36

Najwyższy budynek w UE stanie w Warszawie. Tak będzie wyglądał [GALERIA]

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Najwyższy budynek w UE stanie w Warszawie. Tak będzie wyglądał [GALERIA]
d1e3c36

Tuż obok Dworca Centralnego powstanie najwyższy budynek w Polsce i Unii Europejskiej. Varso Tower - tak nazywa się kolos, który stanie na rogu ul. Chmielnej i al. Jana Pawła II w Warszawie. Ma być to kompleks biurowców, którego najważniejszym elementem jest wieżowiec, mający przewyższyć PKiN. Z iglicą (80 m) ma mieć aż 310 m.

W środę słowacki deweloper HB Reavis zaprezentował ostateczny projekt inwestycji. Za projekt odpowiada londyńska spółka Foster + Partners. Varso Tower będzie mieć 310 metrów wysokości, co oznacza że prześcignie najwyższy do tej pory w Unii Europejskiej brytyjski "The Shard", który mierzy 306 m. Budowa już się rozpoczęła i ma się zakończyć do 2020 roku.

Elewacja budynku zostanie podzielona na duże prostokąty przez kratownicę, w której znajdować się będzie wentylacja. Pod ziemią inwestycja zostanie połączona z Dworcem Centralnym oraz jego peronami. Jak informuje TVN 24 - deweloper zapowiada przebudowę wejść do podziemi tak, by zniknęły bariery dla niepełnosprawnych.

d1e3c36

Biurowiec będzie miał 53 piętra, które zostaną zaaranżowane na biura. Inwestycja będzie powstawać etapami. Cały kompleks ma mieć 140 tys. mkw powierzchni. W sumie powstaną trzy budynki, o wysokości: 80, 90 i 310 metrów. Najwyższy z nich stanie przy Chmielnej 69.

Słowacka spółka, która realizuje projekt, kupiła działki od PKP za 171 mln zł. Budowa już ruszyła. Na początku powstanie środkowy budynek. Za pięć miesięcy ruszy budowa wieży, w 2020 roku inwestycja ma zostać oddana do użytku.

Źródło: (WawaLove.pl/TVN24/naszemiasto.pl)

*Przeczytaj też *

d1e3c36

Podziel się opinią

Share

d1e3c36

d1e3c36