Trwa ładowanie...

Namiot Wyklętych w Warszawie. Odwiedź wyjątkowe miejsce

W środku będzie można zobaczyć materiały edukacyjne dotyczące Żołnierzy Wyklętych.
Share
Namiot Wyklętych w Warszawie. Odwiedź wyjątkowe miejsce
d4d2tc4

Zobacz pokazy grupy rekonstrukcyjnej, dowiedz się więcej o zbrojnym podziemiu niepodległościowym. Ogólnopolska akcja edukacyjna „Namioty Wyklętych“, organizowana przez stowarzyszenie Studenci dla Rzeczpospolitej, odbywa się już po raz trzeci.

To jeden ze sposobów na uczczenie Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Namiot stanie 1 marca na Placu Zamkowym przy kościele św. Anny. W środku będzie można zobaczyć materiały edukacyjne dotyczące Żołnierzy Wyklętych, a w rozmowach z historykami poznać sylwetki najważniejszych postaci podziemia niepodległościowego czy szczegóły najbardziej brawurowych akcji. Będą też pokazy grupy rekonstrukcyjnej.

– Zebraliśmy ciekawe i różnorodne materiały historyczne, a wystawę wzbogacają elementy interaktywne. Dzięki temu łatwiej wyobrazić sobie czasy i okoliczności, w których działali żołnierze wyklęci. Zależy nam na popularyzacji tych przemilczanych kart z naszych dziejów – mówi Paweł Leszczyński, prezes stowarzyszenia Studenci dla Rzeczpospolitej. Wydarzeniu będzie towarzyszył kiermasz książek o żołnierzach wyklętych. Przygotowano też liczne atrakcje dla dzieci i młodzieży.

d4d2tc4

W akcję zaangażowała się również marka odzieży patriotycznej Surge Polonia. – Dzień Żołnierzy Wyklętych to dobra okazja, by przypomnieć o roli i znaczeniu polskiego podziemia niepodległościowego. Chętnie angażujemy się w takie akcje, ponieważ jesteśmy pasjonatami historii Polski, a edukacja historyczna ma dla nas fundamentalne znaczene – mówi Wojciech Setny, prezes Surge Polonia. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 12.00, a zakończy o 17.00.

„Namioty Wyklętych“ staną w centrach dziesięciu polskich miast. Oprócz Warszawy, także w Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu, Łodzi, Toruniu, Rzeszowie, Opolu, Świnoujściu oraz Żyrardowie. Akcja organizowana jest już po raz trzeci.

Przeczytaj też: Nosorożec Kuba obchodzi urodziny raz na cztery lata. Złóż mu życzenia

d4d2tc4

Podziel się opinią

Share
d4d2tc4
d4d2tc4