Trwa ładowanie...
d3spa00

Napadli na 93-latkę w jej własnym domu

Wyłączyli prąd, wybili szyby, grozili śmiercią i podpaleniem domu
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Napadli na 93-latkę w jej własnym domu
d3spa00

W minioną środę o godzinie 5.00 nad ranem do jednego z domów na przedmieściach Otwocka, dokonano włamania. Sprawcy przed wejściem odcięli dopływ prądu do budynku, a gdy z mieszkania wyszła starsza kobieta, nieznani jej mężczyźni zażądali od niej wydania pieniędzy. Jednocześnie w razie odmowy zagrozili jej śmiercią i podpaleniem domu.

Dla potwierdzenia swoich zamiarów zaczęli wybijać w jej mieszkaniu szyby. 93- letnia kobieta wydała im wszystkie pieniądze jakie posiadała w mieszkaniu.

Kobieta natychmiast powiadomiła policję, która wkrótce złapała przestępców. Możliwe to było między innymi dzięki śladom pozostawionym przez sprawców na śniegu, użyciu psa tropiącego i przesłuchaniu kilkunastu osób, w tym pracowników placówek handlowych gdzie podejrzewani wydawali skradzione pieniądze. Nieodzowną pomocą okazało się także badanie DNA, wykonane przez Laboratorium Kryminalistyczne w Komendzie Stołecznej Policji w Warszawie.

d3spa00

W piątek po południu mężczyźni zostali zatrzymani. Okazali się nimi trzej młodzi mężczyźni w wieku od 23 do 25 lat, wszyscy są mieszkańcami Otwocka. Policjanci po zebraniu w tej sprawie niezbędnych dowodów, wystąpili do Prokuratora z wnioskiem o zastosowanie wobec nich środka zapobiegawczego w postaci aresztu, do ktorego na wczorajszym posiedzeniu sąd się przychylił. Dziś wszyscy trzej mężczyźni zostaną przewiezieni na najbliższe trzy miesiące do aresztu. Przestępstwo rozboju zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 12.

d3spa00

Podziel się opinią

Share
d3spa00
d3spa00