Trwa ładowanie...
d4m6kda

Napisz historię o Warszawie - w poszukiwaniu miejskich detali

Każdy może napisać krótką historię w specjalnym zeszycie spacerowym szlakiem warszawskich detali i drobiazgów
Share
Napisz historię o Warszawie - w poszukiwaniu miejskich detali
d4m6kda

Napisz historię... i podaj dalej - zachęcają organizatorzy z grupy "Stolica pod lupą". Chcą stworzyć połączenie subiektywnego przewodnika po Warszawie i zeszytu ćwiczeń w jednym. Pokazać miejsca ważne, choć małe: detale architektoniczne, meble miejskie, fragmenty posadzek, pamiątki po historiach osobistych i ogólnie znanych. Miejsca, które mijamy codziennie w drodze ze szkoły do domu, z domu do biura. Jaką historię kryją w sobie? Co mogą nam opowiedzieć o mieście i jego mieszkańcach.

Zobacz także: Warszawa z przełomu XIX i XX wieku w kolorze (PIĘKNE OBRAZY)

*W projekcie chodzi o to, aby spojrzeć na Warszawę z innej perspektywy - bo oglądanie miasta przez detale daje lepsze pojęcie o tym, co się w nim naprawdę dzieje. *

d4m6kda

Każdy, kto pragnie wziąć udział w akcji, może napisać historię, która trafi na stronę projektu "Warszawa pod lupą". Najciekawsze teksty zostaną opublikowane w "Zeszycie spacerowym szlakiem warszawskich detali i drobiazgów". Poszukiwani są autorzy historii – profesjonaliści i amatorzy, znawcy całej Warszawy oraz ci, którzy w tym mieście mają tylko jedno ulubione miejsce. Warto opowiedzieć, dlaczego jest wyjątkowe.

TERMIN nadsyłania historii upływa 30 maja 2014. Można je wysyłać na adres: stolicapodlupa@gmail.com

Przykładowe historie można przeczytać na stronie projektu: stolicapodlupa.pl

Zobacz także: Warszawa na zdjęciach Willema van de Polla [GALERIA]

d4m6kda

Podziel się opinią

Share
d4m6kda
d4m6kda