Trwa ładowanie...
dixyqrx

Naprawa pasa startowego w Modlinie zakończona

Otwarcie lotniska najwcześniej 16 stycznia
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Naprawa pasa startowego w Modlinie zakończona
dixyqrx

Inspektor Nadzoru Budowy z ramienia generalnego wykonawcy oraz powołany przez wykonawcę ekspert wydali pozytywne opinie dotyczące prac naprawczych, jakich dokonano na pasie startowym portu lotniczego Warszawa-Modlin - podaje rozgłośnia RMF FM.

Zarząd portu lotniczego zwrócił się do Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego z prośbą o przyspieszenie zapowiedzianej na wtorek kontroli pasa. Chce jak najszybciej otworzyć lotnisko dla dużych samolotów. Jeśli MWINB podtrzyma pozytywną opinię, to lotnisko zostanie otwarte 16 stycznia.

22 grudnia 2012 roku Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego zdecydował o zamknięciu dwóch betonowych odcinków, po 500 m każdy, na początku i końcu pasa startowego. Droga startowa skróciła się do 1500 metrów. Z tego powodu lotnisko może obsługiwać jedynie niewielkie samoloty. Do naprawy wszystkich uszkodzeń występujących na drodze startowej w ramach gwarancji zobowiązany jest wykonawca modernizacji drogi startowej - firma Erbud. Spółka zostanie też zobowiązana do pokrycia strat wynikłych z konieczności zawieszenia działania portu lotniczego.

dixyqrx

Podziel się opinią

Share
dixyqrx
dixyqrx