Trwa ładowanie...

Narkotyki miały trafić do pseudokibiców. Akcja policji w Warszawie [ZDJĘCIA]

Stołeczni policjanci zlikwidowali sześć plantacji konopi i przejęli ponad 9 kg marihuany. Zatrzymano także 3 osoby, które miały związek ze środowiskiem pseudokibiców z Warszawy.
Share
Warszawa. Policja zatrzymała 3 osoby, narkotyki miały trafić do pseudokibiców
Warszawa. Policja zatrzymała 3 osoby, narkotyki miały trafić do pseudokibicówŹródło: policja.waw.pl, Fot: Policja
d1lwh6a

Według informacji policjantów z wydziału ds. zwalczania przestępczości pseudokibiców, fani stołecznych drużyn mieli się zaopatrywać w narkotyki właśnie w tym miejscu.

Według wstępnych ustaleń policji, za produkcję narkotyków odpowiada 45-letni mężczyzna. Mężczyzna wiedział, jak produkować substancje uzależniające, zajął się montażem urządzeń do ich uprawy i sprzedawał narkotyki w Warszawie.

W procederze 45-latkowi miały pomagać dwie kobiety. Z informacji policjantów wynikało, że ich rolą było szukanie miejsc, gdzie mogliby prowadzić nielegalny interes i przygotowywać narkotyki do ich dalszej dystrybucji.

d1lwh6a

Zobacz też: Beata Kempa ostro o Tomaszu Grodzkim. Sienkiewicz: żenujący wpis

Po kilku tygodniach rozpracowywania grupy policjanci zatrzymali całą trójkę. Funkcjonariusze zlikwidowali 6 planacji, z których cztery znajdowały się w mieszkaniach na warszawskiej Pradze Południe, a dwie w miejscowości w powiecie legionowskim. Uprawę roślin wspomagał system sterowania elektronicznego zarządzający nawodnieniem, oświetleniem oraz temperaturą.

Sprzęt został w całości zdemontowany i przejęty przez śledczych. Policja zabezpieczyła również 225 doniczek z krzewami konopi oraz przejęli ponad 9 kilogramów gotowej marihuany.

  • Policja w Warszawie przejęła ponad 9 kg narkotyków
  • Policja w Warszawie przejęła ponad 9 kg narkotyków
Źródło: policja.waw.pl

45-latek oraz jego dwie wspólniczki zostali zatrzymani w miejscach, gdzie prowadzili swój biznes. Prokurator postawił im w sumie 17 zarzutów, z czego większość dotyczy uprawy krzewów konopi. Mężczyzna oraz dwie kobiety są podejrzani także o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Wszyscy trafili do aresztu.

Źródło: policja.waw.pl

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1lwh6a

Podziel się opinią

Share
d1lwh6a
d1lwh6a