Trwa ładowanie...
d3erly6

Narodowe czytanie w Ogrodzie Saskim. Z udziałem prezydenta i znanych aktorów

Czytać będą m.in. Anna Seniuk, Daniel Olbrychski, Jan Peszek, Andrzej Grabowski i Andrzej Seweryn [WIDEO]
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Narodowe czytanie w Ogrodzie Saskim. Z udziałem prezydenta i znanych aktorów
d3erly6

W tym roku odbędzie się trzecia edycja akcji Narodowe Czytanie, zainicjowanej przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.

W ubiegłym roku odbyło się wspólne czytanie dzieł Aleksandra Fredry. W tym roku możemy się spotkać się podczas wspólnej lektury „Trylogii” Henryka Sienkiewicza.

Publiczne czytanie „Trylogii” Henryka Sienkiewicza odbędzie się w całej Polsce 6 września 2014 roku. W Warszawie rozpocznie się o godzinie 12.00 w Ogrodzie Saskim z udziałem inicjatora projektu Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego i znanych, polskich aktorów, którzy będą czytali „Potop” – jedną z najsłynniejszych polskich powieści, której pierwsze odcinki pojawiły się w warszawskiej prasie 130 lat temu.

Wśród aktorów pojawią się m.in. Anna Seniuk, Daniel Olbrychski, Jan Peszek, Andrzej Grabowski i Andrzej Seweryn. Czytaniu towarzyszyć będzie dobra muzyka w wykonaniu m.in. Pink Freud i The Dumplings.

d3erly6

Zobaczcie zapowiedź Narodowego Czytania!


Podziel się
Podziel się
d3erly6

Podziel się opinią

Share

d3erly6

d3erly6