Trwa ładowanie...
d46fcps

Narodowy traci coraz mniej. W 2014 "tylko" ponad milion złotych

Które imprezy były najbardziej dochodowe?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Narodowy traci coraz mniej. W 2014 "tylko" ponad milion złotych
d46fcps

Stadion Narodowy w Warszawie przynosi coraz mniejsze straty brutto. W zeszłym roku było to 1,1 mln złotych - czytamy w serwisie Biztok.pl.

W 2014 roku straty wyniosły niewiele ponad 1 mln złotych. W porównaniu z rokiem 2013, gdy suma ta wyniosła około 12 mln, to spory skok in plus. Operator obiektu, spółka PL.2012+ przewiduje , że w 2015 roku po raz pierwszy wynik finansowy będzie dodatni.

W ubiegłym roku spółka zanotowała przychody w wysokości 43,202 mln złotych, natomiast poniosła koszty wynoszące 44,277 mln. Największy dochód - 15,945 mln uzyskano z organizacji 28 imprez "całostadionowych". Wydarzenia biznesowe przyniosły 15,669 mln, z tytułu partnerstwa korporacyjnego i wynajmowania lóż uzyskano ponad 9 milionów złotych.

d46fcps

Najbardziej dochodowe imprezy Narodowego to pojedynki piłkarskiej reprezentacji Polski ze Szkocją i Niemcami, mecz otwarcia mistrzostw świata w piłce siatkowej mężczyzn Polska - Serbia, halowy puchar świata w windsurfingu, Verva Street Racing "Dakar na Narodowym" oraz Zimowy Narodowy, który cieszył się największym zainteresowaniem . W ciągu 114 dni z atrakcji Zimowego Narodowego skorzystało pół miliona osób. To o 400 tys. więcej niż w pierwszej edycji projektu.

Rekordowa frekwencja w trakcie drugiej edycji Zimowego Narodowego była możliwa dzięki utworzeniu na płycie Stadionu Narodowego aż trzech lodowisk – w zeszłym roku były dwa. Organizatorzy wzbogacili Zimowe Miasteczko o najwyższą na świecie sztuczną górkę lodową. Osobnym sukcesem operatora stadionu jest doprowadzenie do wynajęcia wszystkich powierzchni komercyjnych.

W ubiegłym roku na Stadionie Narodowym miało miejsce ponad 500 wydarzeń. Uczestniczyło w nich 1,8 mln osób.

Przeczytajcie też: Nowa atrakcja na Narodowym. Oceanarium Prehistoryczne 3D

d46fcps

Podziel się opinią

Share
d46fcps
d46fcps