Trwa ładowanie...

Następny przystanek: Azja. Kolejna odsłona Nocnego Marketu

Uśpiony przez lata dworzec PKP Warszawa Główna, w tym sezonie nie zmruży oka. W ten weekend perony zapełnią się azjatyckim jedzeniem, wyrazistymi trunkami i oryginalnymi wystawcami.

Następny przystanek: Azja. Kolejna odsłona Nocnego Marketu
do1erz2
do1erz2

W piątek Dworzec Główna zabierze w podróż w świat azjatyckich smaków. Najlepsi restauratorzy i wystawcy street foodowi zaserwują na talerzu m.in.: Japonię, Indonezję, Wietnam, Tajlandię, Tybet czy Singapur.

Nocny Market na Dworcu Głównym w Warszawie to nowe, nietypowe miejsce z jedzeniem i muzyką na mapie stolicy. Co tydzień, na nieczynnych peronach pojawiają 20 różnorodnych wystawców gastronomicznych.

Od 29 do 31 sierpnia gościem Nocnego Marketu będzie Azja. Pojawią się najlepsi restauratorzy i wystawcy street foodowi, którzy zaserwują smaki z Japonii, Indonezji, Wietnamu, Tajlandii, Tybetu czy Singapuru. Co więcej, specjalnie na tę okazję, organizatorzy Nocnego Marketu poprosili kilka znanych restauracji, które na co dzień specjalizują się w kuchni europejskiej, o przygotowanie autorskiego menu z wykorzystaniem azjatyckich trendów kulinarnych.

do1erz2

Dodatkową atrakcją dla gości będą min. azjatyckie drinki, pokazy tajskiego boksu, karaoke z celebrytą telewizyjnym z Bilguunem Ariunbaatarem, warsztaty kulinarne Asian Food Foundation.

Na terenie marketu oprócz punktów gastronomicznych będzie dostępny również box usługowy, w którym znajdzie się m.in. stanowisko tatuatorskie, mini barber shop i salon manicure. - Nawiązaliśmy także współpracę z Muzeum Tatuażu, więc gościć będziemy cenionych tatuatorów, a dzięki wykładom i wystawom, przybliżymy naszym gościom ten rodzaj sztuki - powiedziała portalowi warszawa.naszemiasto.pl Ewa Siemionow, organizatorka Nocnego Marketu.

Gdzie?

Nocny Market zajął nietypową lokalizację w centrum stolicy – perony starego dworca PKP Warszawa Główna. Ta dawna stacja kolejowa położona jest na styku trzech dzielnic: Śródmieścia, Woli i Ochoty przy ul. Towarowej 3.

Od 1945 do 1965 roku pełniła ona funkcję głównego dworca kolejowego w Warszawie i tętniła wówczas życiem, jednak z upływem czasu zaczęła popadać nieco w zapomnienie. Ostatecznie pociągi przestały zatrzymywać się na Głównym w 1997 roku, a halę dworca udostępniono zwiedzającym.

do1erz2

Od 14 maja działa tu nowa instytucja kultury – Stacja Muzeum. W jej skansenie, na wybudowanych obok stacji torach, znajdują się zabytkowe lokomotywy i wagony, które podświetlone wieczorami tworzą ciekawe tło dla Nocnego Marketu.

do1erz2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
do1erz2