Trwa ładowanie...

Nasze fotostory: Pl. Grzybowski

Dalszy ciąg naszych miejskich spacerów. Obejrzyj zdjęcia, porozmawiaj z nami o tych miejscach!

Nasze fotostory: Pl. Grzybowski
df6a80v
df6a80v

Tym razem odwiedziliśmy plac Grzybowski. Jest to miejsce obciążone przeszłością, z drugiej strony jest* to jedno z nielicznych już w Warszawie miejsc, gdzie znajdziemy stare, przedwojenne zakłady rzemieślnicze - grawera, powroźnika, czy tapicera.* Tutaj od kilkudziesięciu lat znajduje się sklep chemiczny, czy z artykułami metalowymi.

Na placu Grzybowskim umiejscowiona jest Synagoga im. Nożyków, Teatr Żydowski, od placu odchodzi zaś historyczna ulica Próżna, która obecnie przechodzi częściową renowację. Nad placem dumnie wznosi się Kościół Wszystkich Świętych.

Z boku placu rośnie wieżowiec mieszkalny Cosmopolitan Twarda 2/4. Będzie miał 160 metrów wysokości, 44 piętra i 252 mieszkania.

df6a80v

Kilka lat temu plac został wyremontowany. Teraz znajdują się tu drewniane ławki i niewielki staw z wodą. Posadzono też kilka drzewek.

- Przychodzę tu często, ponieważ mieszkam w bloku na przeciwko. Właściwie to nie mam dużego wyboru, w okolicy nie ma zbyt wielu zielonych, przyjemnych miejsc- mówi młoda studentka z Warszawy.

- Jest całkiem miło, ale okropnie głośno. Z dwóch stron placu trwają prace budowlane. Ale nie chodzi tylko o nie - mówi jej kolega. - *Plac w żaden sposób nie jest odizolowany od ulicy, więc przejeżdżające wokół samochody również bardzo przeszkadzają i sprawiają, że nie jest to idealne miejsce do wypoczynku. *

- Ten plac został odremontowany w sposób nieprzemyślany. Cały plac pokryty był pierwotnie "kocimi łbami", więc nie bardzo rozumiem, czemu teraz pokryty jest płytami - narzeka z kolei pani Magda.

A Wam jak podoba się plac Grzybowski?

df6a80v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
df6a80v