Trwa ładowanie...

Natalia Kukulska i Olga Borys w szkolnej ławce

Na placu Zamkowym, tuż przy kościele Św. Anny stanęła instalacja przypominająca szkolną klasę

Natalia Kukulska i Olga Borys w szkolnej ławce
d7itk4b
d7itk4b

W ostatnią niedziele Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce oraz Rochstar Events zorganizowały imprezę podsumowującą akcję „Powrót do szkoły”. W szkolnych ławkach zasiadły Natalia Kukulska, Olga Borys oraz setki warszawiaków.

Na placu Zamkowym, tuż przy kościele Św. Anny stanęła instalacja przypominająca szkolną klasę. W jej centralnym punkcie znalazła się dioda - współczesna wersja tablicy, z której można było dowiedzieć się więcej o Stowarzyszeniu oraz o akcji „Powrót do szkoły”. W szkolnych ławkach zasiadły gwiazdy, dzieci i ich rodzice oraz eksperci SOS. Rozmawiano o znaczeniu edukacji dla rozwoju dziecka, ale również wspólnie rysowano i malowano dziecięce buźki. Na najmłodszych czekały gry, konkursy i plac zabaw. Nie zabrakło gry w klasy oraz kolorowej waty cukrowej. **

Akcja „Powrót do szkoły” potrwa do końca września

Wszystkim dzieciom należy się równy dostęp do nauki, dlatego Stowarzyszenie zbiera fundusze na szkolne wyprawki i zajęcia pozalekcyjne dla opuszczonych i osieroconych dzieci.

Przygotowanie dzieci i młodzieży do szkoły to ogromne koszty. Wg raportu Centrum Badania Opinii Społecznej, w ubiegłym roku rodzice wydali średnio 1031 zł na przygotowanie dziecka do szkoły. Najdroższe są podręczniki, których ceny wciąż rosną. Ale potrzebne są też zeszyty, tornistry i różne przybory szkolne.

d7itk4b

W każdej rodzinie SOS jest 5-8 dzieci, które trzeba przygotować do szkoły. Wsparcia potrzebują również maluchy uczęszczające do świetlic prowadzonych przez Stowarzyszenie. Te dzieci pochodzą z ubogich, wielodzietnych rodzin i należą do grupy szczególnie zagrożonej wykluczeniem społecznym. Niestety większość z nich ma poważne zaległości edukacyjne i problemy z nauką.

W realizacji akcji SOS Wioski Dziecięce wsparli: Rochstar Events Sp. z o.o. oraz VIVA-System, TRIAS Event Engineering Sp. z o.o., Szkoła Podstawowa nr 81 w Warszawie, MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel Sp. z o.o., BREMEX ATRAKCJE NA IMPREZY Sp. z o.o., IMBA Staff, Stowarzyszenie Avangarda, Koło Naukowe UW Ludus, LocWorks, Granna.

d7itk4b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7itk4b