Trwa ładowanie...

Nauczyciele i rolnicy zablokują Warszawę. "Nawet 30 tys. osób"

Zapowiedziano wielką akcję protestacyjną oraz demonstracje

Nauczyciele i rolnicy zablokują Warszawę. "Nawet 30 tys. osób"
d1cnb6l
d1cnb6l

Szef Związku Nauczycielstwa Polskiego zapowiedział akcję protestacyjną oraz demonstrację w Warszawie. Ma się ona odbyć 18 kwietnia br. Piotr Szumilewicz z Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych w rozmowie z WawaLove.pl zapowiedział, że do stolicy przybędzie nawet 30 tys. osób. - Dużą część będą stanowili członkowie Związku Nauczycielstwa Polskiego - dodał.

We wtorek, podczas konferencji prasowej na temat planowanych protestów, w warszawskiej siedzibie ZNP ogłoszono, że protesty odbędą się w związku z brakiem porozumienia z Ministerstwem Edukacji Narodowej w sprawie nauczycielskich. Szef ZNP zapowiedział oficjalnie akcję protestacyjną oraz demonstrację.

- Do wyjścia na ulice Warszawy skłoniła nas minister edukacji swoją lekceważącą postawą, jaką zaprezentowała podczas zainicjowanych przez ZNP rozmów na temat 10-procentowych podwyżek dla nauczycieli. Minister jednostronnie zerwała te rozmowy – mówił na konferencji prasowej prezes ZNP Sławomir Broniarz. – Nauczyciele nie pozwolą sobie na lekceważenie, ignorowanie i zamykanie drzwi, kiedy chcą rozmawiać. Stąd decyzja Zarządu Głównego o proteście.

Na 18 kwietnia manifestacje w stolicy zapowiedzieli również rolnicy. Szef rolniczego OPZZ Sławomir Izdebski zapowiedział je podczas niedzielnego Kongresu Krajowego OPZZRiOR, - Teraz panuje przeświadczenie, że rolnicy wyszli w pole, to już skończyły się protesty. Myślą, że my zeszliśmy z dróg pokonani. Otóż, drodzy państwo, absolutnie nie. Dzisiaj podjęliśmy uchwałę, powołaliśmy koordynatorów wojewódzkich, ci mają miesiąc czasu na przygotowanie zjazdów wojewódzkich i już 18 kwietnia przystępujemy do manifestacji w Warszawie - oświadczył przewodniczący porozumienia.

d1cnb6l

Warszawę czeka zatem kolejny paraliż.

d1cnb6l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1cnb6l