Trwa ładowanie...

Neon Hotelu Victoria znaleziony w Lizbonie

Stan neonu niestety może przerazić, ale na pewno wróci on do Polski.

Neon Hotelu Victoria znaleziony w Lizbonie
d1mtb3y
d1mtb3y

Legendarny warszawski neon, który od 1976 wieńczył wejście do słynnego Hotelu Victoria został odnaleziony w Lizbonie. Poinformował o tym członek grupy "Warszawy historia ukryta", który natknął się na niego na jednej z ulic Alfamy - najstarszej dzielnicy Lizbony.

Neon Hotelu Victoria przez lata był symbolem luksusu i blichtru. Wisiał nad wejściem do 2011 roku, czyli do momentu, w którym hotel został przejęty przez sieć Sofitel. Wtedy neon zniknął i nikt nie był świadomy, gdzie się znajduje. Na jego trop wpadł w połowie kwietnia Marcin Koczyk. Kilka miesięcy wcześniej na trop neonu wpadła Ambasada Polska w Portugalii, która opublikowała zdjęcie z procesu jego montażu na jednej ze ścian.

V jak VICTORIA. Pod osłoną nocy Stefan montuje swoje instalacje na

— PL in Portugal (@PLinPortugal)

Okazało się, że neon trafił w ręce toruńskiego artysty Stefana Kornackiego. "Pan Marcin, spacerował po dzielnicy Alfama w Lizbonie, gdy zauważył napis przez tyle lat wiszący na hotelu przy Placu Zwycięstwa. Przypadek? Nie. Pan Wiesław, piszący również na grupie, błyskawicznie pomógł wyjaśnić zagadkę" - czytamy na stronie. Stan neonu niestety może przerazić, ale na pewno wróci on do Polski.

d1mtb3y
d1mtb3y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1mtb3y