Trwa ładowanie...

Neutral Fan Zone powstanie na placu Zamkowym

Będzie można sobie zrobić zdjęcie z pucharem Ligi Europy, spotkać się ze sportowcami, a także uczestniczyć w warsztatach żonglerki piłką

Neutral Fan Zone powstanie na placu Zamkowym
d4eluig
d4eluig

Już w najbliższą środę, 27 maja, wielki finał UEFA Europa League rozgrywany na Stadionie Narodowym.* Na placu Zamkowym we wtorek i środę, 26-27 maja, z tej okazji będzie funkcjonować będzie specjalna Neutral Fan Zone.*Kibice będą mieli tam m.in. okazję do zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia z trofeum Ligi Europy. Przed Zamkiem Królewskim rozegrany zostanie także finał Mini Mistrzostw Warszawy.

Do finałowej fazy Mini Mistrzostw Warszawy awansowało w sumie 16 młodzieżowych drużyn chłopców z rocznika 2004/2005, trenujących piłkę nożną w warszawskich klubach i stowarzyszeniach. Każdy zespół liczy 12 zawodników. W półfinałach i finale grać będzie po 5 kadrowiczów (4 w polu + bramkarz). Pozostali są zawodnikami rezerwowymi. Drużyny wyłonione w eliminacjach rywalizować będą o zwycięstwo na placu Zamkowym, na specjalnym przygotowanym boisku o wymiarach 15 na 30 metrów. Półfinały rozgrywane będą we wtorek, 26 maja, w godz. 11.00-16.00 a finały w środę, 27 maja w godz. 11.00-17.00. Mecz o trzecie miejsce rozegrany zostanie około godz.16.00 a mecz o mistrzostwo około godz. 16.40. Gala finałowa oraz wręczenie nagród uczestnikom zmagań odbędzie się o godz. 17.30. Harmonogram finałów Mini Mistrzostw Warszawy można znaleźć tutaj .

W przerwach między meczami, a także po zakończeniu rozgrywek odbędą się pokazowe spotkania AMP Futbolu.

Na placu Zamkowym powstanie również specjalna neutralna strefa kibica. Dla fanów piłki nożnej będzie to również możliwość zobaczenia pucharu z bliska pucharu Ligi Europy. Będzie to także ostatnia szansa na zrobienie sobie pamiątkowego zdjęcia z trofeum (gotowe odbitki zdjęć do odbioru na miejscu wydarzenia), nim trafi on do zwycięzców spotkania Sevilla FC - Dnipro Dniepropetrowsk.

Dodatkowo podczas prezentacji fani piłki nożnej po raz kolejny będą mieli okazję do spotkania z mistrzami football freestyle – Szymonem Skalskim (Mistrzem Świata Red Bull Street Style Tokio 2013), Kamilem Drzewuckim (finalistą międzynarodowych zawodów Freestyle Football Pyrzyce 2010) oraz Mateuszem Związkiem (finalistą Mistrzostw Świata Superball – Praga 2013). Będą oni popisywać się swoimi umiejętnościami a także poprowadzą warsztaty z żonglerki piłką.

d4eluig

Na placu Zamkowym pojawią się również namioty i stoisko sponsorów oraz partnerów UEFA i warszawskiego finału Ligi Europy. Gościom wizytę umili również muzyka odtwarzana przez DJ-a. Neutral Fan Zone będzie działał we wtorek, 26 maja, w godz. 11.00-17.00 i środę, 27 maja, w godz. 11.00-19.00.

d4eluig
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4eluig