Trwa ładowanie...

New York Times zrobił filmik o warszawskich hipsterach [WIDEO]

O modzie, stylu, obcisłych rurkach. A w tle plac Zbawiciela

New York Times zrobił filmik o warszawskich hipsterach [WIDEO]
d4gegwr
d4gegwr

New York Times odwiedził z kamerą Warszawę... i wylądował na placu Zbawiciela . Tutaj ekipa filmowa spotkała czwórkę młodych warszawiaków, którzy opowiedzieli w kilku zdaniach o swoim stylu, a także trendach modowych obecnych w Warszawie. W tle widzimy różne ujęcia Placu i jego okolic.

Tutaj panuje określony styl, ale jednocześnie jest duże przyzwolenie na to, aby każdy ubierał się tak, jak lubi - opowiada barista z Charlotte, Janek Topczewski.

Z reguły nosi się tutaj obcisłe spodnie, tenisówki i duże hipsterskie okulary. A plac Zbawiciela to szczególne miejsce, gdzie spędzaja czas hipsterzy - mói stylistka Oktawia Winiarska.

Nie do końca zrozumieliśmy stwierdzenie kolejnego rozmówcy NYT - Franciszka Smoredy - który z dużym przekonaniem mówi o tym, że w Warszawie, jak i na całym świecie panuje obecnie tendencja do minimalizmu i noszenia czarnych ciuchów. Powiedzielibyśmy raczej, że minimalizm, szarości i czernie dominują w Warszawie już od zbyt wielu lat i na szczęście ostatnio zaczynają być przełamywane kolorami. Poza tym żyjemy w czasach wszechobecnego eklektyzmu - Warszawa też mu ulega, dzięki czemu na ulicach naszego miasta powoli dostrzec można indywidualność i unikatowość stylów i osobowości.

d4gegwr

- W Warszawie wciąż panuje staromodny sposób myślenia i ubierania się. Jednak kiedy spojrzymy na młodych ludzi, zobaczymy coraz częściej kolory i szalone kombinacje - opowiada z kolei piosenkarka Martyna Matwiejczuk - Warszawa jest dużo bardziej hipsterska niż np. Paryż i to jest widoczne. Lubię Warszawę za to, że ona wciąż się rozwija i jest tu dużo miejsca dla każdego na ekspresję.

Jak Wam się podoba ten filmik?

d4gegwr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4gegwr