Trwa ładowanie...

Nextbike z kłopotami finansowymi. Rowery miejskie znikną z Warszawy?

Co dalej z rowerami Veturilo? Spółka Nextbike obsługująca system rowerów miejski w Warszawie opublikowała oświadczenie w którym informuje o kłopotach finansowych wywołanych epidemią koronawirusa w Polsce.

Nextbike z kłopotami finansowymi. Rowery miejskie znikną z Warszawy?Źródło: PAP
d21w15b

Warszawiacy z całą pewnością bardzo polubili rowery miejskie Veturilo. Świadczyć o tym może zainteresowanie miejskimi jednośladami tuż po zniesieniu zakazu korzystania z tychże. Niestety okazuje się, że epidemia koronawirusa mocno uderzyła w spółkę Nextbike, będącą dostawcą warszawskiego systemu rowerów miejskich. Z oficjalnego oświadczenia spółki dowiadujemy się, że czeka ją w związku z tym proces restrukturyzacji.

Nextbike w tarapatach. Rowery miejskie zagrożone?

Rowery Veturilo na stałe wpisały się już w krajobraz warszawskich ulic. Warszawiacy bardzo chętnie korzystają z tego środka transportu, co ułatwia duże zagęszczenie stacji przeznaczonych miejskim jednośladom. Jest to nie tylko wygodny, lecz także ekologiczny środek transportu, co znalazło uznanie w oczach mieszkańców. Wielbiciele dwóch kółek mogą mieć jednak powody do obaw, bo jak informuje zarząd Nextbike S. A., spółka wpadła w kłopoty finansowe. - Nextbike Polska S.A., podobnie jak wiele innych firm z branży transportowej, boryka się obecnie z gwałtownym spadkiem przychodów w związku z obowiązującym do 1 kwietnia do 5 maja br. zakazem korzystania przez użytkowników z rowerów miejskich - napisano w oświadczeniu zarządu spółki.

By ratować swoją sytuację finansową Nextbike planuje zawrzeć układ z wierzycielami spółki i przeprowadzić jej restrukturyzację. - Przeprowadzenie postępowania restrukturyzacyjnego i zawarcie układu z wierzycielami ma na celu zapobieżenie pogorszeniu sytuacji finansowej spółki, jej niewypłacalności oraz ogłoszenia jej upadłości. To wszystko, zdaniem spółki, pozwoli na utrzymanie płynności finansowej, a także obsługi systemów rowerów miejskich w 39 systemach - ocenia zarząd spółki w oświadczeniu.

d21w15b

Zobacz także:Wybory 2020. Cezary Tomczyk pytany o komisarza w stolicy: Warszawa jest zabezpieczona

Warszawa. Nextbike uspokaja, ale liczy na pomoc w walce ze skutkami koronawirusa

W oświadczeniu znajduje się również wypowiedź Pauliny Wójcickiej z biura prasowego spółki. Jej zdaniem miejscy cykliści mogą być na razie spokojni o funkcjonowanie wszystkich 39 systemów rowerów miejskich w polskich miastach. - Dla naszych użytkowników nic się nie zmienia. Rowery miejskie w 39 systemach w Polsce będą funkcjonowały normalnie. Zarówno nam, jak i naszym wierzycielom oraz miastom, zależy na tym, żeby rower miejski, który stał się symbolem sukcesu, nowoczesności i ekologii, przetrwał zawirowania spowodowane pandemią i mógł dalej się rozwijać - informuje Wójcicka.

Pani Paulina zaznaczyła jednak, że Nextbike mocno liczy na współprace ze strony miast, w których funkcjonują dostarczane przez spółkę systemy rowerów miejskich. - Liczymy na wsparcie i współpracę władz miejskich tak, aby rower nie stał się pierwszą biznesową ofiarą pandemii w transporcie publicznym w Polsce - zakończyła Paulina Wójcicka

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d21w15b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21w15b