Trwa ładowanie...

Nie będzie Biedronki w budynku Banku Polskiego

Dzięki nagłośnieniu sprawy Jeronimo Martins zrezygnowało z budowy sklepu w tej lokalizacji
Share
Nie będzie Biedronki w budynku Banku Polskiego
d2x4m2o

Po Feminie Biedronka miała sięgnąć po kolejną historyczną lokalizację w Warszawie. We wrześniu ubiegłego roku pisaliśmy Wam, że Jeronimo Martins Polska dostało zgodę na otwarcie dyskontu spożywczego na parterze budynku Senator przy ulicy Bielańskiej 12.

Zobacz: Biedronka powstanie na gruzach Banku Polskiego

To tu mieścił się przed wojną Bank Polski. Budynek Senator, podobnie jak cały teren układu architektonicznego przy ulicy Bielańskiej, wpisany jest do rejestru zabytków. Internet huczał, że w tym celu miały zostać zalane betonem odsłonięte wcześniej i przykryte szkłem fundamenty Banku Polskiego.

d2x4m2o

Właściciel sieci dyskontów spożywczych podkreślał jednak, że nie zamierzał ingerować w zabytkowe elementy budynku i nigdy nie starał się zmieniać historycznych miejsc w Polsce. Przykładem takiej placówki może być Biedronka, która już od ponad trzech lat z powodzeniem funkcjonuje na toruńskiej starówce przy ul. Szerokiej. Warto podkreślić, że w tym sklepie podjęliśmy szereg działań, aby zabezpieczyć i wyeksponować walory architektoniczne we wnętrzach, a zewnętrzną elewację dostosowaliśmy do charakteru miejsca. W efekcie, udało się odsłonić elementy zabytkowej posadzki, muru z wątkiem gotyckim oraz freski, odzyskując je dla torunian po okresie, kiedy ukryte były pod warstwami tynku i płyt gipsowych - podkreślano.

Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że właściciel dyskontów wycofał się z projektu. *Projekt budowy Biedronki w budynku Banku Polskiego został wycofany! Dzięki staraniom o zachowanie części zabytkowych i nagłaśnianiu sprawy, Jeronimo Martins zrezygnowało z budowy sklepu w tej lokalizacji *- czytamy na stronie Miasto Jest Nasze.

Budynek Senator powstał na ruinach dawnego gmachu Banku Polskiego, słynnej powstańczej Reduty. Przy odbudowie budynku został uwzględniony kształt i skala dawnej budowli. Wszystkie pozostałości zostały zachowane. Przez szklaną podłogę można podziwiać dawną salę skarbca, a duża ściana dawnej sali kasowej zdobi główny hall budynku. Budynek został otwarty dwa i pół roku temu, we wrześniu 2012 roku.

Zobacz także: Rewitalizacja starej fabryki kosmetyków na Pradze [WIZUALIZACJE]

d2x4m2o

Podziel się opinią

Share
d2x4m2o
d2x4m2o