Trwa ładowanie...
d73psh0

Nie będzie lodowiska na Rynku Starego Miasta!

Prawdopodobnie nie będzie też tradycyjnego świątecznego jarmarku!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nie będzie lodowiska na Rynku Starego Miasta!
d73psh0

Niedwno pisaliśmy, że na świeżo odnowionym Rynku Starego Miasta ruszy wkrótce lodowisko , nie będzie tam za to tradycyjnego jarmarku świątecznego. Starówka podlega Zarządowi Terenów Publicznych, a jak wyjaśniała dyrektorka Renata Kaznowska, organizator jarmarku spóźnił się z wnioskiem o zajęcie pasa drogowego (jakim jest Rynek Starego Miasta), natomiast zgodę na zajęcie Rynku dostał w tym roku jeden z właścicieli znajdującego się tam lokalu gastronomicznego i chce urządzić tam ślizgawkę. Miał także poparcie Stowarzyszenia Prywatnych Przedsiębiorców Warszawskiego Traktu Królewskiego, ponieważ okoliczni restauratorzy woleli w tym miejscu ślizgawkę. Miasto miało zarobić na tym 23,2 tys. zł.

Tymczasem dziś TVN Warszawa informuje, że warszawiacy w tym roku nie pojeżdżą w tym miejscu na łyżwach. Zarząd Terenów Publicznych otrzymał w piątek wniosek, w którym organizator zwraca się o zmianę decyzji w zakresie terminu z 25 listopada tego roku na 25 listopada 2014. Jest to spowodowane wycofaniem się sponsora z projektu finansowania.

Lodowiska więc nie będzie. A co z jarmarkiem? Prawdopodobnie też nie zostanie zorganizowany. Mało prawdopodobne, by dało się go postawić "na szybko".

d73psh0

Więc w tym roku, zamiast jarmarku lub lodowiska, na Starym Mieście spotkamy wyłącznie turystów.

d73psh0

Podziel się opinią

Share
d73psh0
d73psh0