Trwa ładowanie...

Nie będzie "Piwnicy u Fritzla"!

Warszawiacy wygrali po raz kolejny! Właściciel wycofał się z nazwy!

Share
Nie będzie "Piwnicy u Fritzla"!
d1bxxa1

Po wielu protestach, jakie pojawiły się po naszej publikacji , najemca lokalu wycofał się z nazwy 'Piwnica u Fritzla".

W Warszawie nie powstanie lokal, którego patronem będzie pedofil-morderca.

- Najemca wyraził skruchę i przeprosił. Wytłumaczył, że motywowały, go względy reklamowe. Przyznał, że był to bardzo kiepski żart i się z niego wycofuje. Jego stanowisko nas satysfakcjonuje - poinformował Mateusz Dallali, rzecznik Zakładu gospodarowania Nieruchomościami, który wynajął lokal przy Nowym Świecie.

W sprawie tej interweniował w Ratuszu nawet Rzecznik Praw Dziecka. Na naszym Facebooku i pod artykułem na ten temat rozgorzała potężna dyskusja. Otrzymaliśmy też w tej sprawie wiele listów. Jeden z naszych czytelników napisał m.in.:

d1bxxa1

Nie mogę pozwolić, żeby w stolicy Polski, mieście które ma konkurować z innymi europejskimi metropoliami ktoś otwierał lokal z imieniem i wizerunkiem pedofila w swoim logo. Jako Warszawiak, jako obywatel, zdecydowanie nie zgadzam się na lokal o takiej nazwie.* *

Lokalem przy ul. Nowy Świat 27 (należącym do miasta) zarządza Dzielnica Śródmieście. Rzecznik Zakładu Gospodarki Nieruchomościami Warszawa Śródmieście powiedział PAP, że władze dzielnicy nie mogą ingerować w nazwę lokalu, markę, którą chce posługiwać się najemca, gdyż byłoby to naruszenie wolności gospodarczej!

Cieszymy się, że dzięki naszej publikacji wstrzymano realizację tego absurdalnego projektu.

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d1bxxa1

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1bxxa1
d1bxxa1