Trwa ładowanie...

Nie będzie ronda Czterdziestolatka!

Rada Warszawy nie zgodziła się na taką nazwę dla ronda przy Dworcu Centralnym

Share
Nie będzie ronda Czterdziestolatka!
d4lf3u1

Czterdziestolatek nie będzie miał swojego ronda w Warszawie. Stołeczni radni nie zgodzili się na to, aby serialowa postać, budowniczy Dworca Centralnego został patronem skrzyżowania Alej Jerozolimskich, alei Jana Pawła II i ul. Chałubińskiego, na granicy Śródmieścia i Ochoty - informuje IAR.

Okazuje się, że ani jedna ani druga dzielnica nie chce, by rondo nosiło imię Czterdziestolatka. Decyzja w tej sprawie zapadła dzisiaj po południu.Propozycja nadania skrzyżowaniu przy Dworcu Centralnym imienia inżyniera Karwowskiego w czerwcu zyskała pozytywną opinię Zespołu Nazewnictwa Miejskiego, dzisiaj nie podzieliła jej Rada Warszawy.

d4lf3u1

Samorządowcy z Ochoty jako patrona ronda położonego na przecięciu Al. Jerozolimskich, al. Jana Pawła II i Chałubińskiego widzieliby pułkownika Zbigniewa Bryma. Był on dowódcą „Żelaznej Reduty” w czasie walk o niepodległość stolicy w sierpniu i wrześniu 1944 r.,a dowodzona przez niego placówka powstańcza znajdowała się nieopodal miejsca, gdzie teraz znajduje się rondo. Nie da się mierzyć tą samą miarą bohaterstwa Dowódcy "Żelaznej Reduty" i dokonań fikcyjnej postaci- dodają.

d4lf3u1

Podziel się opinią

Share
d4lf3u1
d4lf3u1