Trwa ładowanie...

Nie będzie Święta Ulicy Ząbkowskiej!

Po raz pierwszy od 2009 roku! To tragedia dla właścicieli praskich lokali

Nie będzie Święta Ulicy Ząbkowskiej!
d3qgg5a

Jak dobić właścicieli małych restauracji i knajpek, znajdujących się w pobliżu budowy II linii metra, którzy ze względu na związane z tym utrudnienia, stracili nawet 90% swoich dochodów?

Odebrać im jedyną szansę na odkucie się.

W tym roku, pierwszy raz od 2009 roku mieszkańcy Warszawy nie będą się bawić podczas Święta Ulicy Ząbkowskiej. Dzielnica i miasto nie znalazły na imprezę pieniędzy.

d3qgg5a

Urząd Pragi Północ w tym roku otrzymał na kulturę o 1/3 mniej funduszy niż w 2011 roku. Podobno zabrakło też sponsorów. Właściciele lokali położnych przy Ząbkowskiej są zrozpaczeni. Jeszcze kilka miesięcy temu w Urzędzie Dzielnicy Praga Północ mówiono nam, że nie ma takiego zagrożenia. Właściciele i mieszkańcy bardzo na to święto liczyli.

Dochodzi do tego rozgoryczenie - gdyby właściciele, społecznicy i mieszkańcy wiedzieli, że sprawy tak się potoczą, zorganizowali coś na własną rękę i to bez potrzeby zamykania ulicy. Zostali całkowicie zaskoczeni.

Nie będzie wspaniałego, wielokulturowego święta, które przyciągnęło na Pragę tysiące mieszkańców stolicy. Zabrakło pieniędzy. Nie zabrakło ich za to na nagrody dla miejskich urzędników, premie oraz prowadzenie profilu prezydent Warszawy na Facebooku.

d3qgg5a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qgg5a