Trwa ładowanie...
drr6p6b
warszawa

Nie chcą reformy sądownictwa. "Wielka demonstracja" przed Pałacem Prezydenckim

Na miejscu jest nasza reporterka
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nie chcą reformy sądownictwa. "Wielka demonstracja" przed Pałacem Prezydenckim
drr6p6b

*Protest przed Pałacem Prezydenckim. Uczestnicy domagają się odrzucenia ustaw, które mają zreformować polskie sądownictwo. Czy szykuje się powtórka manifestacji, które w lipcu przeszły ulicami Warszawy? *


Zgormadzenia zaplanowano na piątek na godz. 19 w całej Polsce. W Warszawie organizatorzy zapraszają pod Pałac Prezydencki*. *"Teraz znów wzywamy do masowego sprzeciwu. Demonstrujemy bez flag i emblematów partyjnych. W zadumie i powadze, bo sprawa jest poważna. Skupiamy się na trzech hasłach: Wolne Sądy, Wolne Wybory, Wolna Polska, bo bez wolnych sądów nie ma wolnych wyborów i nie ma wolnej Polski" - czytamy w opisie wydarzenia.

drr6p6b

Chodzi o poprawki do prezydenckich projektów o KRS i Sądzie Najwyższym. Od dłuższego czasu trwały nieformalne konsultacje między Andrzejem Dudą a prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim w tej sprawie. Podczas kilku spotkań politycy ustalali, jak będą wyglądać szczegóły ustaw.

Opozycja domagała się odrzucenia ich w pierwszym czytaniu podczas piątkowego posiedzenia Sejmu. Jednak wniosek ten nie został przyjęty. Oznacza to, że ustawy zostały skierowane do dalszych prac w Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka.

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: Syn znanego adwokata podpalił 11 samochodów w stolicy. Został ponownie skazany

drr6p6b

Podziel się opinią

Share

drr6p6b

drr6p6b