Trwa ładowanie...

NIE dla Biedronki zamiast kina Femina - w sobotę demonstracja

Mieszkańcy Warszawy protestują przeciwko zamknięciu historycznego kina

NIE dla Biedronki zamiast kina Femina - w sobotę demonstracja
d3523af
d3523af

O tej sprawie pisaliśmy już we wrześniu 2012 roku. Wtedy to okazało się, że w miejscu przedwojennego Kina Femina , przy al. Solidarności 115, ma powstać kolejny sklep sieci Biedronka. Tydzień temu z kolei okazało się, że firma Jeronimo Martins, właściciel między innymi dyskontów spożywczych Biedronka i drogerii Hebe, otrzymała od władz Śródmieścia zgodę na roboty budowlane w tym miejscu.

Grupa warszawiaków, którzy są przeciwni budowie dyskontu w miejsce przedwojennego kina, postanowiła nie siedzieć spokojnie i zaprotestować przeciw takiej inwestycji. Organizuje demontrację już jutro, w sobotę 29 marca 2014 r. o godzinie 15:00, pod Kinem Femina ( al. Solidarności 115).

"Zgromadzenie ma na celu zademonstrowanie sprzeciwu wobec planów miasta Warszawa, związanych z zastąpieniem historycznego kina Femina kolejną placówką sieci sklepów biedronka! Jesteśmy oburzeni polityką społeczną jaką prowadzi obecny rząd i chcemy to publicznie pokazać. Kultura dla społeczeństwa!" - Piszą organizatorzy na stronie wydarzenia na Facebooku .

d3523af

Czy dołączycie się do protestu? Czekamy na Wasze komentarze i opinie na ten temat!

d3523af
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3523af