Trwa ładowanie...
d33hxk9

NIE dla podwyżek cen biletów ZTM

Na zachowaniu nocnego metra się nie skończyło. Teraz warszawiacy zawalczą o prawo do niższych cen biletów!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
NIE dla podwyżek cen biletów ZTM
d33hxk9

Poprzyj inicjatywę uchwałodawczą mieszkańców i złóż podpis pod uchwałą przywracającą ceny z 2012 roku - apelują warszawiacy z portalu* www.prawodomiasta.pl*.

Po kolejnej podwyżce cen biletów korzystanie z transportu publicznego w Warszawie staje się kosztowne. Za bilety od początku stycznia 2013 płacimy o ok. 15% więcej, a too nie koniec - od stycznia 2014 planowane są kolejne podwyżki. Decyzja władz miasta uderza najmocniej jednak w biedniejszych warszawiaków, którzy w największym stopniu polegają na transporcie miejskim - argumentują organizatorzy akcji... i trudno się z nimi nie zgodzić.

Klimatyzowane autobusy nie są nic warte, jeśli będą jeździć puste. Coraz wyższe ceny biletów zniechęcą kierowców samochodów do przesiadki w publiczny transport. To właśnie ruch samochodowy jest głównym winowajcą zatrucia miejskiego powietrza. Miasto fundując nam droższe bilety przyczynia się też do pogorszenia warunków życia w Warszawie!

d33hxk9

Warszawa nie jest jedynym miastem, w którym wprowadzono podwyżki cen biletów i nie jedynym, którego mieszkańcy zdecydowali się protestować. W Poznaniu 16 stycznia odbędzie się Wielkopolskie Powstanie Komunikacyjne.

Podczas gdy władze uparcie trzymają się swych planów, przykłady innych metropolii wskazują jasno, że sytuację w miastach poprawia właśnie bardziej powszechny dostęp do komunikacji miejskiej. W Paryżu czy Berlinie bilety są ponad dwa razy tańsze w stosunku do średnich zarobków, zaś wiele innych miast w Europie i na świecie coraz częściej decyduje się na uruchomienie darmowych połączeń, lub wręcz na bezpłatną komunikację (jak np. w Tallinie).

Jeżeli popieracię tej akcję, możecie wydrukować listy i zbierać podpisy wśród znajomych. Listy są do pobrania TUTAJ

Formularze z podpisami można przynieść na akcję 13 stycznia (niedziela) przy Metrze Centrum (będziemy tam w godz. 12.00-18.00) lub odesłać pocztą: Zielone Centrum, Marszałkowska 1 lok. 160 (z dopiskiem "bilety ZTM")

d33hxk9

Podziel się opinią

Share
d33hxk9
d33hxk9