Trwa ładowanie...

NIE dla wycinki drzew!

Setki podpisów! Komorowska, Łukaszewicz, Pszoniak, Szczuka, Grodzka, a nawet Janusz Palikot.

Share
NIE dla wycinki drzew!
d14dj48

Wraca temat wycinki drzew w Ogrodzie Krasińskich. W czwartek po południu delegacja osób publicznych i mieszkańców miasta złożyła na ręce Generalnego Konserwatora Zabytków wniosek o wstrzymanie prac.

O sprawie pisaliśmy niedawno. Przy okazji przebudowy i rewitalizacji Ogrodu Krasińskich wycięto 337 drzew, często kilkudziesięcioletnich, ponieważ jak stwierdziła pani Renata Kaznowska, dyrektor Zarządu Terenów Publicznych "Ten ogród miał to nieszczęście, że przez bardzo wiele lat był ogrodem zaniedbanym, gdzie nie wykonywano żadnej gospodarki drzewostanem". Innymi słowy - co kto miał i posadził, albo samo się wysiało".

Skoro drzewa już tu rosną, to po co je wycinać? I czy naprawdę należało wyciąć aż taką ilość drzew? - pytaliśmy wówczas. Okazało się, że nie jesteśmy w tym jedyni. Warszawiacy nie zgadzają się na wycinanie drzew w Ogrodzie Krasińskich. W czwartek po południu delegacja osób publicznych i mieszkańców miasta złożyła na ręce Generalnego Konserwatora Zabytków wniosek o wstrzymanie prac.

d14dj48

Pod pismem do Generalnego Konserwatora Zabytków, domagającym się wyjaśnienia realizacji projektu rewaloryzacji Ogrodu Krasińskich, podpisało się 550 osób w tym Maja Komorowska, Olgierd Łukaszewicz, Wojciech Pszoniak, profesor Paweł Śpiewak, profesor Magdalena Środa, Artur Żmijewski, Anna Grodzka, Wojciech Malajkat, Kazimiera Szczuka, Janusz Palikot i wielu, wielu innych.

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d14dj48

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14dj48
d14dj48