Trwa ładowanie...

Nie kupisz biletu ZTM u kierowcy. Będzie zmiana

Od 1 stycznia nie będzie można kupić biletów u kierowców autobusów i motorniczych tramwajów. ZTM zdjął z nich obowiązek sprzedaży biletów kartonikowych. Gdzie będzie można je kupić?
Share
Nie kupisz biletu ZTM u kierowcy. Będzie zmiana
Źródło: wawalove, Fot: Wawalove
d2qucqj

Powodem decyzji ma być poprawa komfortu pracy kierowców i motorniczych. Wielu z nich alarmowało, że bezpośrednia sprzedaż naraża ich na napady i kradzieże oraz konflikty z pasażerami.

"Głównym zadaniem kierowców i motorniczych jest spokojne, bezpieczne i punktualne przewiezienie pasażerów. Osoby prowadzące pojazdy muszą skupić swoją uwagę na ruchu ulicznym, a konieczność przyjmowania pieniędzy i wydawania biletów może powodować obniżenie koncentracji. Od 1 stycznia 2018 roku kierowcy ani motorniczowie nie będą już musieli przewozić biletów ani pieniędzy, co wpłynie korzystnie również na ich osobiste bezpieczeństwo" - napisał Igor Krajnow, rzecznik ZTM.

Bilety miejskie będzie można kupić w punktach obsługi pasażerów, kioskach, salonikach prasowych, urzędach pocztowych, biletomatach stacjonarnych i mobilnych, a także przez Internet oraz telefon komórkowy. Poza tym w niemal każdym autobusie znajduje się biletomat.

d2qucqj

Zobacz wideo: Mytaxi - jak działa ta aplikacja i dlaczego warto z niej korzystać?

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: "To kuriozalne". Burmistrz dzielnicy Włochy o wyrzuceniu go z PiS

d2qucqj

Podziel się opinią

Share
d2qucqj
d2qucqj