Trwa ładowanie...

Nie kupisz już biletu ZTM u kierowcy. Z powodów bezpieczeństwa

Od 1 stycznia nie można już kupić biletów u kierowców autobusów i motorniczych tramwajów. ZTM zdjął z nich obowiązek sprzedaży biletów kartonikowych. Gdzie można je dostać?

Nie kupisz już biletu ZTM u kierowcy. Z powodów bezpieczeństwaŹródło: Facebook.com, fot: Facebook
d3qx2l7
d3qx2l7

Powodem decyzji jest poprawa komfortu pracy kierowców i motorniczych. Wielu z nich alarmowało, że bezpośrednia sprzedaż naraża ich na napady i kradzieże oraz konflikty z pasażerami.

wawalove
Źródło: wawalove, fot: Katarzyna Zając

"Głównym zadaniem kierowców i motorniczych jest spokojne, bezpieczne i punktualne przewiezienie pasażerów. Osoby prowadzące pojazdy muszą skupić swoją uwagę na ruchu ulicznym, a konieczność przyjmowania pieniędzy i wydawania biletów może powodować obniżenie koncentracji. Od 1 stycznia 2018 roku kierowcy ani motorniczowie nie będą już musieli przewozić biletów ani pieniędzy, co wpłynie korzystnie również na ich osobiste bezpieczeństwo" - napisał Igor Krajnow, rzecznik ZTM.

Bilety miejskie można kupić w punktach obsługi pasażerów, kioskach, salonikach prasowych, urzędach pocztowych, biletomatach stacjonarnych i mobilnych, a także przez Internet oraz telefon komórkowy. Poza tym w niemal każdym autobusie znajduje się biletomat.

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

*Przeczytaj też: Zniszczono drzwi wejściowe do biur posłów PiS *

d3qx2l7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qx2l7