Trwa ładowanie...

Nie oddałeś jeszcze krwi? Nic straconego

W zbliżający się weekend będzie ku temu okazja

Nie oddałeś jeszcze krwi? Nic straconego
d1lb6k0
d1lb6k0

31 maja (w niedzielę) w Parku Skaryszewskim, o godzinie 11.00 ruszy finałowy Piknik Wampiriady . Na wszystkich, którzy chcieliby podzielić się krwią - czyli tym, czego mamy w naszym organizmie w nadmiarze - będzie czekał specjalny krwiobus. Darczyńców będą przyjmować przemiłe panie z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie , które pobiorą krew.

Czekający na swoją kolej na pewno nie będą się nudzić. Organizatorzy przygotowali między innymi pokazy pierwszej pomocy. Przewidziane są również treningi jogi i fitnessu. Czas umilą również koncerty Agi Masny, Mery Spolsky, Jane Doe i Pull The Wire. Na młodszych uczestników Pikniku podsumowującego Wampiriadę będzie czekał między innymi dmuchany zamek i stanowisko, przy którym będzie można ozdobić swoje lico.

Głównym celem Wampiriady jest uświadamianie innych, jak wiele mogą zrobić dla drugiego człowieka poprzez oddawanie krwi czy szpiku kostnego. Organizatorom zależy też na angażowaniu tych ludzi, który nie mogą oddać krwi, ale wspierają tę ideę. Akcja zakłada nie tylko zebranie jak największej ilości purpurowego dobra, lecz także promowanie szeroko pojętej idei dobroczynności i zdrowego trybu życia.

Jak przygotować się do oddania krwi?**

Przede wszystkim należy w ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi wypić ok. 2 l płynów i porządnie się wyspać. Pamiętajmy również, by zjeść lekki posiłek i wykluczyć z diety tłuszcze pochodzenia zwierzęcego. Najtrudniej mają palacze, którzy muszą ograniczyć ilość wypalanych papierosów. Osoby przeziębione lub po spożyciu alkoholu nie mogą podzielić się krwią.
Wstęp na Piknik Wampiriady jest wolny.

d1lb6k0
d1lb6k0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1lb6k0