Trwa ładowanie...
d3yx815

Nie oddałeś jeszcze krwi? Nic straconego

W zbliżający się weekend będzie ku temu okazja
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nie oddałeś jeszcze krwi? Nic straconego
d3yx815

31 maja (w niedzielę) w Parku Skaryszewskim, o godzinie 11.00 ruszy finałowy Piknik Wampiriady . Na wszystkich, którzy chcieliby podzielić się krwią - czyli tym, czego mamy w naszym organizmie w nadmiarze - będzie czekał specjalny krwiobus. Darczyńców będą przyjmować przemiłe panie z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie , które pobiorą krew.

Czekający na swoją kolej na pewno nie będą się nudzić. Organizatorzy przygotowali między innymi pokazy pierwszej pomocy. Przewidziane są również treningi jogi i fitnessu. Czas umilą również koncerty Agi Masny, Mery Spolsky, Jane Doe i Pull The Wire. Na młodszych uczestników Pikniku podsumowującego Wampiriadę będzie czekał między innymi dmuchany zamek i stanowisko, przy którym będzie można ozdobić swoje lico.

Głównym celem Wampiriady jest uświadamianie innych, jak wiele mogą zrobić dla drugiego człowieka poprzez oddawanie krwi czy szpiku kostnego. Organizatorom zależy też na angażowaniu tych ludzi, który nie mogą oddać krwi, ale wspierają tę ideę. Akcja zakłada nie tylko zebranie jak największej ilości purpurowego dobra, lecz także promowanie szeroko pojętej idei dobroczynności i zdrowego trybu życia.

d3yx815

Jak przygotować się do oddania krwi?**

Przede wszystkim należy w ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi wypić ok. 2 l płynów i porządnie się wyspać. Pamiętajmy również, by zjeść lekki posiłek i wykluczyć z diety tłuszcze pochodzenia zwierzęcego. Najtrudniej mają palacze, którzy muszą ograniczyć ilość wypalanych papierosów. Osoby przeziębione lub po spożyciu alkoholu nie mogą podzielić się krwią.
Wstęp na Piknik Wampiriady jest wolny.

Przeczytaj też: Dzień Dziecka w Warszawie. Przegląd imprez

d3yx815

Podziel się opinią

Share
d3yx815
d3yx815