ycipk-10prbb

Nie otworzą metra na czas?

"Termin zakończenia budowy centralnego odcinka II linii metra jest mocno zagrożony"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nie otworzą metra na czas?
ycipk-10prbb

Mimo iż władze miasta tego nie potwierdzają, termin zakończenia budowy centralnego odcinka II linii metra jest mocno zagrożony– informuje "Gazeta Stołeczna". Chodzi o stację Centrum Nauki Kopernik na Powiślu, gdzie doszło do awarii, zalania budowanych obiektów i wstrzymania prac.

To nie jedyny powód ewentualnych opóźnień. Jak czytamy, mogą wynikać one również z potrzeby montażu nowej instalacji, nowocześniejszej niż ta na I linii. Po montażu instalacja musi przejść testy, co jednak trwa. Informator gazety poinformował, że nie da się skierować na ten odcinek odpowiedniej liczby robotników, by udało się skończyć prace w wymaganym terminie, czyli w ciągu kilku tygodni.

Centralny odcinek II linii metra będzie miał siedem stacji: Rondo Daszyńskiego, Rondo ONZ, Świętokrzyska, Nowy Świat - Uniwersytet, Centrum Nauki Kopernik, Stadion Narodowy i Dworzec Wileński.

ycipk-10prbb

Według początkowych planów budowa miała zakończyć się w październiku 2013 r. Obecny (oficjalny) termin to 30 września 2014 roku. Czy uda się otworzyć II linię w tym terminie? Jak myślicie?

Przeczytajcie też: Będzie więcej Inspiro, a mniej składów rosyjskich

Podziel się
ycipk-10prbb
ycipk-10prbb
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-10prbb