Trwa ładowanie...
dtwxj57

Nie otworzą metra na czas?

"Termin zakończenia budowy centralnego odcinka II linii metra jest mocno zagrożony"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nie otworzą metra na czas?
dtwxj57

Mimo iż władze miasta tego nie potwierdzają, termin zakończenia budowy centralnego odcinka II linii metra jest mocno zagrożony– informuje "Gazeta Stołeczna". Chodzi o stację Centrum Nauki Kopernik na Powiślu, gdzie doszło do awarii, zalania budowanych obiektów i wstrzymania prac.

To nie jedyny powód ewentualnych opóźnień. Jak czytamy, mogą wynikać one również z potrzeby montażu nowej instalacji, nowocześniejszej niż ta na I linii. Po montażu instalacja musi przejść testy, co jednak trwa. Informator gazety poinformował, że nie da się skierować na ten odcinek odpowiedniej liczby robotników, by udało się skończyć prace w wymaganym terminie, czyli w ciągu kilku tygodni.

Centralny odcinek II linii metra będzie miał siedem stacji: Rondo Daszyńskiego, Rondo ONZ, Świętokrzyska, Nowy Świat - Uniwersytet, Centrum Nauki Kopernik, Stadion Narodowy i Dworzec Wileński.

dtwxj57

Według początkowych planów budowa miała zakończyć się w październiku 2013 r. Obecny (oficjalny) termin to 30 września 2014 roku. Czy uda się otworzyć II linię w tym terminie? Jak myślicie?

Przeczytajcie też: Będzie więcej Inspiro, a mniej składów rosyjskich

Podziel się

Podziel się opinią

Share

dtwxj57

dtwxj57
dtwxj57