obywatele rp
13-11-2017 (10:05)

"Nie wystarczą deklaracje, oczekujemy czynów". Obywatele RP organizują protest przed siedzibą Gronkiewicz-Waltz

Lider stowarzyszenia ma nadzieję, że kandydaci opozycji na fotel prezydenta stolicy sprzeciwią się organizacji marszu niepodległości.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Nie wystarczą deklaracje, oczekujemy czynów". Obywatele RP organizują protest przed siedzibą Gronkiewicz-Waltz

- Organizujemy protest przeciwko bierności władz Warszawy wobec tego, co się działo 11 listopada. Mimo naszych usilnych próśb, nie zareagowały na przestępstwa, których tam dokonywano - powiedział WawaLove.pl Paweł Kasprzak, lider Obywateli RP. Wiec pod hasłem "Stop faszystom w stolicy" odbędzie się w poniedziałek o godz. 15 przed stołecznym ratuszem.

"Przez Warszawę przeszedł kolejny tzw. Marsz Niepodległości. Faszyści z całej Polski, a nawet Europy, przemaszerowali ulicami stolicy wykrzykując swoje pełne nienawiści i nawołujące do przemocy hasła. Tej faszystowskiej imprezie jak zwykle przyglądały się biernie władze miasta" - napisali na swoim facebookowym profilu działacze Obywateli RP.

Dodają, że prezydent stolicy nie jest "bezsilna w walce z faszystowskim spędem". "Mogła rozwiązać zgromadzenie. Tak jak i inne zgromadzenia faszystów, które odbywały się w Warszawie. Jednak nie uczyniła tego, a przesłanek było wiele. Rasistowskie hasła, pobicia, czy chociażby pirotechnika" - czytamy na stronie.

Kasprzak ma nadzieję, że kandydaci opozycji na fotel prezydenta stolicy sprzeciwią się organizacji tego typu wydarzeń. - Każdy polityk opozycji, który dzielnie zamierza kandydować w wyborach samorządowych, jako przedstawiciel europejskich, cywilizowanych wartości, powinien wiedzieć, że nie wystarczą deklaracje, oczekujemy czynów przeciwko brunatniejącej dziczy, która nas zalewa u2013 mówił WawaLove.pl.

Początek protestu o godz. 15. na placu Bankowym 3/5 w Warszawie.

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: Gliński o transparentach z Marszu Niepodległości: "na to zgody polskiego rządu nie ma

Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.