Trwa ładowanie...
obywatele rp
13-11-2017 10:05

"Nie wystarczą deklaracje, oczekujemy czynów". Obywatele RP organizują protest przed siedzibą Gronkiewicz-Waltz

Lider stowarzyszenia ma nadzieję, że kandydaci opozycji na fotel prezydenta stolicy sprzeciwią się organizacji marszu niepodległości.

"Nie wystarczą deklaracje, oczekujemy czynów". Obywatele RP organizują protest przed siedzibą Gronkiewicz-Waltz
d38zsx6

- Organizujemy protest przeciwko bierności władz Warszawy wobec tego, co się działo 11 listopada. Mimo naszych usilnych próśb, nie zareagowały na przestępstwa, których tam dokonywano - powiedział WawaLove.pl Paweł Kasprzak, lider Obywateli RP. Wiec pod hasłem "Stop faszystom w stolicy" odbędzie się w poniedziałek o godz. 15 przed stołecznym ratuszem.

"Przez Warszawę przeszedł kolejny tzw. Marsz Niepodległości. Faszyści z całej Polski, a nawet Europy, przemaszerowali ulicami stolicy wykrzykując swoje pełne nienawiści i nawołujące do przemocy hasła. Tej faszystowskiej imprezie jak zwykle przyglądały się biernie władze miasta" - napisali na swoim facebookowym profilu działacze Obywateli RP.

Dodają, że prezydent stolicy nie jest "bezsilna w walce z faszystowskim spędem". "Mogła rozwiązać zgromadzenie. Tak jak i inne zgromadzenia faszystów, które odbywały się w Warszawie. Jednak nie uczyniła tego, a przesłanek było wiele. Rasistowskie hasła, pobicia, czy chociażby pirotechnika" - czytamy na stronie.

Kasprzak ma nadzieję, że kandydaci opozycji na fotel prezydenta stolicy sprzeciwią się organizacji tego typu wydarzeń. - Każdy polityk opozycji, który dzielnie zamierza kandydować w wyborach samorządowych, jako przedstawiciel europejskich, cywilizowanych wartości, powinien wiedzieć, że nie wystarczą deklaracje, oczekujemy czynów przeciwko brunatniejącej dziczy, która nas zalewa u2013 mówił WawaLove.pl.

d38zsx6

Początek protestu o godz. 15. na placu Bankowym 3/5 w Warszawie.

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: Gliński o transparentach z Marszu Niepodległości: "na to zgody polskiego rządu nie ma

d38zsx6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d38zsx6