Trwa ładowanie...

Nie żyje sprawca strzelaniny na Gocławiu

33-latek zmarł w szpitalu

Share
Nie żyje sprawca strzelaniny na Gocławiu
dhdelx8

Sprawca strzelaniny na Gocławiu, na którego w czwartek zwróciły się oczy całego miasta, zmarł w szpitalu - poinformował dzisiaj PAP rzecznik stołecznej policji st. asp. Mariusz Mrozek. 33-latek postrzelił policjanta, a następnie siebie samego .

W czwartek po południu przy ul. Polskich Skrzydeł 6 doszło do strzelaniny. Do mieszkania 33-latka, u którego rozpętała się awantura, zostało wezwane pogotowie. Mężczyzna sprawiał problemy, więc ratownicy poprosili o wsparcie policji. Wtedy napastnik postrzelił w policzek policjanta. Następnie zabarykadował się w mieszkaniu. Policja otoczyła budynek, część bloku została ewakuowana, odcięto prąd i gaz, na miejsce przyjechali antyterroryści.

Kiedy policyjni antyterroryści usłyszeli strzał w środku mieszkania, wyważyli drzwi i używając granatów hukowo-błyskowych weszli do środka.* Okazało się, że 33-latek postrzelił sam siebie.* Mężczyzna został przewieziony do szpitala. U zatrzymanego znaleziono kilka sztuk broni samodziałowej.

dhdelx8

Wczoraj w bloku zatrzymanego prokurator zarządził kolejną ewakuację jednej klatki schodowej, ponieważ w mieszkaniu mężczyzny znaleziono urządzenia, które zdaniem śledczych mogły służyć do detonacji materiałów wybuchowych.

Ranny funkcjonariusz przebywa w szpitalu, drugi policjant jest pod opieką psychologa.

dhdelx8

Podziel się opinią

Share
dhdelx8
dhdelx8