Trwa ładowanie...
zabytki

Niechciane zabytki Warszawy (MAPA I WIDEO)

"Trzecia Strona Wisły" przedstawia miejsca, o których najwyraźniej wszyscy chcą zapomnieć

Share
Niechciane zabytki Warszawy (MAPA I WIDEO)
d2jr3r9

" Trzecia Strona Wisły " przedstawia mapę miejsc, które w większości zostały zapomniane przez urzędników, właścicieli lub nas samych. Miejsc, które według TSW trzeba odwiedzić, jeśli chce się zrozumieć Warszawę. Miejsc, których historia, położenie, wizerunek lub zastosowanie tworzy klimat, którego nie sposób zapomnieć. Miejsc, które żyją własnym życiem i przyciągają do siebie jak magnes.

Na liście znajduje się wiele obiektów - militarnych, industrialnych, ciekawostek, zapomnianych zabytków. Można zdecydować się na jedną z naniesionych na mapę tras spacerowych. Znajdziemy tu m.in. takie trasy jak "Siekierki, motyka, Wisła", czy miejsca tj. Elizeum, Gucin Gaj, Elektrownia Powiśle, Kirkut Praski, Park im. Matki Mojej, Wolica, czy schron przeciwatomowy w dawnym magazynem paliw.

* WIDEO - zobaczcie niektóre z zabytkowych miejsc Warszawy.*

d2jr3r9

* MAPA NIECHCIANYCH ZABYTKÓW - zachęcamy do skorzystania z listy zapomnianych zabytków. W te miejsca na pewno warto się wybrać.*

.........................................................

Trzecia Strona Wisły

"A kultura tu podobno jest Świadczy o tym nasz wspaniały dom kultury Nawet z jego okien płynie nieraz jazz To dlaczego jest jak jest, nie rozumiem"

Grupa stara się zebrać w jednym miejscu informacje na temat kulturalnego życia Warszawy, nie idącego głównym nurtem. Koncerty, wystawy, teatr, prywatna twórczość i inicjatywa społeczna, wernisaże, ciekawe miejsca i ciekawostki historyczne. Do tworzenia strony zaproszony jest każdy chętny.

d2jr3r9
d2jr3r9

Podziel się opinią

Share
d2jr3r9
d2jr3r9