Niedźwiedź z warszawskiego zoo bez zęba. Przeszedł zabieg dentystyczny

Gregor przygotowywany był do zabiegu przez kilka tygodni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niedźwiedź z warszawskiego zoo bez zęba. Przeszedł zabieg dentystyczny

Kilka dni temu zmieniło się życie Gregora, niedźwiedzia polarnego, mieszkańca warszawskiego zoo. Stomatolog usunął mu kieł. Pracownicy ZOO pochwalili się zdjęciami ogromnego zęba.

"Niedawno Gregor, nasz niedźwiedź polarny przeszedł udany zabieg usuwania kła” – napisali na Facebooku pracownicy Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie.

Gregor przygotowywany był do zabiegu przez kilka tygodni. Lekarze musieli zbadać stan dziąseł misia. - Na szczęście Gregor, podobnie jak jego brat, ma niezwykłą słabość do majonezu, co ułatwiło negocjacje - komentuje Anna Karczewska, rzeczniczka prasowa warszawskiego zoo.

Zabieg został przeprowadzony przez stomatologa Grzegorza Kalbarczyka przy wsparciu lekarzy weterynarii pracujących w zoo. Trwał 3,5 godziny.

Jak dowiedziało się WawaLove.pl, operacja ekstraktacji kła odbywała się pod  całkowitą narkozą ze względu na masę misia i drapieżne usposobienie. Choć zadanie nie było łatwe, zabieg zakończył się sukcesem.

Niedźwiedź po operacji otrzymał odpowiednie wsparcie pracowników zoo i już następnego dnia był gotowy na powrót do stęsknionego brata.

Przeczytaj też: Staruszka weszła do... fosy wypełnionej wodą. Uratowali ją strażnicy miejscy

 

 

Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.