Trwa ładowanie...

Niedźwiedź z warszawskiego zoo bez zęba. Przeszedł zabieg dentystyczny

Gregor przygotowywany był do zabiegu przez kilka tygodni.

Share
Niedźwiedź z warszawskiego zoo bez zęba. Przeszedł zabieg dentystyczny
d46yzw6

Kilka dni temu zmieniło się życie Gregora, niedźwiedzia polarnego, mieszkańca warszawskiego zoo. Stomatolog usunął mu kieł. Pracownicy ZOO pochwalili się zdjęciami ogromnego zęba.

"Niedawno Gregor, nasz niedźwiedź polarny przeszedł udany zabieg usuwania kła” – napisali na Facebooku pracownicy Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie.

Gregor przygotowywany był do zabiegu przez kilka tygodni. Lekarze musieli zbadać stan dziąseł misia. - Na szczęście Gregor, podobnie jak jego brat, ma niezwykłą słabość do majonezu, co ułatwiło negocjacje - komentuje Anna Karczewska, rzeczniczka prasowa warszawskiego zoo.

d46yzw6

Zabieg został przeprowadzony przez stomatologa Grzegorza Kalbarczyka przy wsparciu lekarzy weterynarii pracujących w zoo. Trwał 3,5 godziny.

Jak dowiedziało się WawaLove.pl, operacja ekstraktacji kła odbywała się pod całkowitą narkozą ze względu na masę misia i drapieżne usposobienie. Choć zadanie nie było łatwe, zabieg zakończył się sukcesem.

Niedźwiedź po operacji otrzymał odpowiednie wsparcie pracowników zoo i już następnego dnia był gotowy na powrót do stęsknionego brata.

d46yzw6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46yzw6
d46yzw6