Trwa ładowanie...

"Niektóre marzenia są do spełnienia" – rusza zbiórka Polskiego Czerwonego Krzyża na rzecz wykluczonych dzieci

8 maja przypada Światowy Dzień Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca. Z tej okazji na ulicach Warszawy pojawią się wolontariusze PCK z charakterystycznymi czerwonymi puszkami. Od godziny 12 będzie ich można spotkać m.in w okolicach "patelni", Placu Konstytucji, Placu Zbawiciela, Politechniki. Całość środków zostanie przekazana na zbiórkę "Niektóre marzenia są do spełnienia".

Materiał sponsorowany przez PCK
 Źródło: Adobe Stock
d274k8o
d274k8o

Czy wiesz, że niektóre marzenia są łatwe do spełnienia? Nowy zestaw kredek, ciepły posiłek, dobre buty – dla nas to codzienność, a dla wielu tysięcy dzieci w Polsce to nadal coś bardzo nieosiągalnego. By spełnić choć część z tych marzeń Polski Czerwony Krzyż zorganizował ogólnopolską zbiórkę pod hasłem "Niektóre marzenia są do spełnienia". Symboliczna złotówka czy przysłowiowy piątak mają ogromną moc, gdy działamy razem.

"Dzieciństwo jest kluczowym okresem w życiu człowieka. To wtedy kształtują się nasze postawy, uczymy się pewnych zachowań i reakcji na różne sytuacje. Niedobory, których doświadczamy w dzieciństwie mogą mieć szczególnie poważne skutki dla dalszego rozwoju i pomyślnego startu w dorosłe życie. Najbardziej oczywistym i bezpośrednim skutkiem ubóstwa jest zagrożenie dla zdrowia wynikające z niedożywienia, złych warunków mieszkaniowych i niedostatecznej higieny, a także braku odpowiednich ubrań. Teraz te dzieci często opuszczają zajęcia szkolne, bo wstydzą się swojej sytuacji, czują się gorsze od rówieśników, ale za kilka czy kilkanaście lat to będą dorośli, którzy mogą nie otrzymać szansy na godne życie czy dobrą pracę. W PCK przez cały rok staramy się wpłynąć na poprawę sytuacji dzieci i młodzieży zagrożonych wykluczeniem. Zapraszamy wszystkich do dołączenia do naszej akcji." – mówi Michał Mikołajczyk, członek Zarządu Głównego Polskiego Czerwonego Krzyża.

PCK na co dzień wspiera rodziny potrzebujące, zapewniając pomoc w postaci paczek żywnościowych i higienicznych oraz finasowania potrzeb dzieci. Tylko w 2022 roku pomoc od PCK w różnych formach otrzymało ponad 130 tysięcy dzieci. 28 kwietnia wystartowała kampania "Niektóre marzenia są do spełnienia", której celem jest zebranie środków na zaspokojenie podstawowych potrzeb dzieci żyjących w ubóstwie.

Zbiórka Polskiego Czerwonego Krzyża pod hasłem "Niektóre marzenia są do spełnienia" jest prowadzona w formule on line na portalu Zrzutka.pl od 28 kwietnia, a w dniach 6 – 8 maja wolontariusze PCK zbierają datki do puszek. Wszystkie środki zostaną przekazane na zaspokojenie potrzeb dzieci i młodzieży, którymi opiekuje się PCK.

Materiał sponsorowany przez PCK
d274k8o
d274k8o