Trwa ładowanie...

Nielegalna wycinka drzew w Warszawie. "Pomnik przyrody pocięty na kawałki!"

Drzewo było pomnikiem przyrody.

Nielegalna wycinka drzew w Warszawie. "Pomnik przyrody pocięty na kawałki!"
d2ggfar
d2ggfar

- Leszczyna turecka - pomnik przyrody rosnący przy ul. Traugutta został nielegalnie wycięty! Składamy zawiadomienie do Policji - poinformował dzisiaj rano na Twitterze Michał Olszewski, wiceprezydent stolicy.

Chodzi o drzewo, które rosło przy Ogrodzie Saskim, w okolicy placu Piłsudskiego, na działce należącej do firmy Prestige House. Inwestor od kilku lat ubiega się o możliwość postawienia w tym miejscu dużego biurowca. Zwracał się już do stołecznego ratusza o pozwolenie na wycięcie drzewa. Jednak nie dostał zgody.

Jak się okazuje, ścięta leszczyna turecka była uznana za pomnik przyrody. Zdjęcia powalonego drzewa przysłała nam nasza czytelniczka.

- Wczoraj w trakcie spaceru po Warszawie natrafiłam na ścięte drzewa przy placu Małachowskiego. Okazało się, że jest to pomnik przyrody pocięty na kawałki! - mówi nam pani Jadwiga i pyta: - Czyżby kolejna ofiara kornika drukarza? Co będzie następne - Łazienki, Ogród Saski?

O sprawie poinformowali również działacze stowarzyszenia Miasto Jest Nasze. Na facebookowym profilu napisali: "Przy ul. Traugutta wycięto pomnik przyrody! Zaalarmowaliśmy dziś rano Biuro Ochrony Środowiska m.st. Warszawy o tym, że w okolicy pl. Małachowskiego leży pień po ściętym pomniku przyrody. Najprawdopodobniej wycinka jest nielegalna! Ustalamy właśnie, czy dokonała jej spółka, która walczy o ten teren z miastem".

d2ggfar

Stołeczny ratusz również podjął kroki wyjaśniające zdarzenie. Wiceprezydent stolicy poinformował na Twitterze, że sprawą zajmie się policja.

- Wczoraj jeden pracowników zobaczył, że drzewo zostało ścięte. Dzisiaj rano pracownik Biura Ochrony Środowiska zgłosił to na policję - mówi rzeczniczka stołecznego ratusza Agnieszka Kłąb i dodaje: - Drzewo było pomnikiem przyrody. Na drzewie była tabliczka informująca o tym. Trudno powiedzieć, co się stało. Stąd to zgłoszenie. Mamy nadzieję, że policja ustali, kto to zrobił.

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

d2ggfar
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ggfar