ycipk-4hz7v0

Nieoczywiste sposoby na spędzanie weekendu w pobliżu Warszawy

Niewielu Warszawiaków i turystów zdaje sobie sprawę, że w okolicach stolicy jest wiele intrygujących i pięknych miejsc.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nieoczywiste sposoby na spędzanie weekendu w pobliżu Warszawy
ycipk-4hz7v0

Mówiąc o Mazowszu, na myśl przychodzi Warszawa, ale wraz z rozwojem trendu slow w jej okolicy powstają punkty pozwalające uciec od codziennej rzeczywistości. Inspiracją do spędzenia weekendu w nieoczywistej lokalizacji w pobliżu Warszawy mogą stać się punkty odwiedzone i polecane przez Slow Road by Mazda.

Dom nad Wierzbami

Zaledwie 50 min drogi od centrum Warszawy znajduje się „Dom nad Wierzbami”. Agroturystka położona jest przy starorzeczu Bugu, niedaleko zbiegu z Narwią, w pobliżu serca Kurpi – Puszczy Białej. Gospodarze proponują gościom ekologiczne, regionalne produkty Fair Trade. - Sami pieczemy chleb i ciasta, przetwarzamy warzywa, grzyby i owoce. Dominuje kuchnia polska, z przewagą regionalnej, także wegetariańska. Na stole często goszczą ryby z miejscowej rzeki. – przekonuje pani Basia, właścicielka. Do dyspozycji gości są również rowery, kajaki, łódka czy canoe.

ycipk-4hz7v0

Adres:Jackowo Dolne 11A, 07-203 Somianka

Podziel się

Siedlisko Leluja

Kolejnym punktem na mazowieckiej trasie „Slow Road”, do którego warto pojechać, jest „Siedlisko Leluja” położone pośród pięknych mazowieckich lasów w pobliżu rzeki Narwi. To klimatyczne i wyjątkowe miejsce dla miłośników grzybobrania i pysznych domowych przetworów. Oprócz noclegów można oddać się również relaksującym masażom. Nie zapominamy też o dzieciach: niebanalny plac zabaw, tyrolka, plaża, oraz bezpośredni kontakt z kozami i konikami polskimi to jest to co najmłodsi goście lubią najbardziej. Organizujemy także warsztaty z serowarstwa czy przetwórstwa owoców i warzyw, a to wszystko nieco ponad godzinę drogi od Warszawy - mówi Monika Żurawska z Siedliska Leluja.

ycipk-4hz7v0

Adres: Wielgolas 25, 07-215 Obryte

Podziel się

Pułtusk

Kolejnym miejscem z „ikrą” w pobliżu Warszawy jest nazywany „Wenecją Mazowsza” Pułtusk. Miasto znajduje się w północnej części województwa, na skraju Puszczy Białej, zaledwie 60 minut drogi od stolicy. Zabytkowa starówka zlokalizowana na wyspie wraz z XV-wiecznym zamkiem, zachwyci każdego. Można go zwiedzać, spacerując po lądzie bądź drogą wodną, pływając po jego kanałach wypożyczoną gondolą.

ycipk-4hz7v0
Podziel się

Wielka Lipa

Nieopodal Pułtuska znajduje się kolejne ciekawe miejsce. 10 minut drogi od Pułtuska jesteśmy w „Wielkiej Lipie”. W karczmie serwowane są dania staropolskiej kuchni kurpiowskiej np. rejbak czy bliny. Można posłuchać tam również muzyki odtwarzanej z instrumentów sprzed II wojny światowej. - Nieodłącznym elementem spotkań przy kominku jest muzyka „na żywo” w wykonaniu pana Romana na „pedałówce” – opowiada właściciel „Wielkiej Lipy”.

Adres:Lipa 40, 06-100 Pułtusk

ycipk-4hz7v0
Podziel się

Rzeka Narew

Wszystkie opisywane punkty znajdują się w okolicy urokliwej rzeki Narwi. To jedna z nielicznych polskich rzek, która zachowała swój dziewiczy, pierwotny krajobraz. Położona zaledwie 20 km od Warszawy jest wymarzonym miejscem dla wędkarzy czy miłośników kajaków, które może wypożyczyć min. w Serocku.

Podziel się
ycipk-4hz7v0

Informacja prasowa

Podziel się
Podziel się
Podziel się
ycipk-4hz7v0
ycipk-4hz7v0
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4hz7v0