Trwa ładowanie...

Niepełnosprawnik na mapie Warszawy

Dzięki niemu osoby z ograniczoną mobilnością mogą sprawdzić dostępność warszawskich miejsc publicznych

Share
Niepełnosprawnik na mapie Warszawy
d2lpl72

Od czwartku, 25 czerwca, na oficjalnej mapie Warszawy, dzięki danym z wyszukiwarki Niepełnosprawnik ( www.niepelnosprawnik.pl ) będzie można znaleźć blisko 8 tysięcy miejsc publicznych dostępnych dla osób z ograniczoną mobilnością.

Na internetowej mapie Warszawy można znaleźć informacje m.in. o podziale administracyjnym miasta, planach zagospodarowania, drogach dla rowerów i zobaczyć Warszawę w jej historycznych granicach. Dziś na mapie pojawiła się kolejna ważna warstwa: Warszawa Dostępna z danymi z wyszukiwarki Niepełnosprawnik. Informuje między innymi o zgłoszonych i usuniętych barierach, a dzięki nowej nakładce można znaleźć, wraz ze szczegółowym opisem, miejsca, które są przystosowane dla osób posiadających różnego rodzaju niepełnosprawności.

Od dziś katalog Niepełnosprawnika prowadzony przez Fundację TUS będzie osiągalny bezpośrednio z mapy stolicy dostępnej na stronie www.mapa.um.warszawa.pl w zakładce "Warszawa dzisiaj".

Projekt ten przykład dobrej współpracy miasta z Fundacją TUS i dowód na to, że współpraca samorządu i organizacji pozarządowych może w istotny sposób wpływać na sytuację osób z niepełnosprawnościami i ułatwić im codzienną aktywność w korzystaniu z przestrzeni publicznej.

d2lpl72
d2lpl72

Podziel się opinią

Share
d2lpl72
d2lpl72