Trwa ładowanie...

Nieprawidłowości na lotnisku w Modlinie

CBA odkryło błędy formalne w dokumentach księgowo-finansowych, projektowych, obchodzenie prawa i zaniżanie wartości inwestycji. Teraz sprawą zajmie się prokuratura

Nieprawidłowości na lotnisku w Modlinie
d275bxz
d275bxz

Kontrolę w spółce Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin przeprowadzano od 14 maja do 24 lipca. Sprawdzano decyzje podejmowane w kwestii zamówień publicznych oraz rozporządzanie mieniem przez spółkę. Weryfikowano też procedury zewnętrzne, którwe były związane z planowaniem, realizacją i rozliczeniem zamówień udzielonych w latach 2011-2012. Kontrolę przeprowadzili funkcjonariusze z Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Kontrola wykazała wiele nieprawidłowości. Wykryto liczne błędy formalne w dokumentach księgowo-finansowych i projektowych, sporządzanych przez pracowników spółki. Stwierdzono m.in. zaniżenie wartości przeprowadzanego zamówienia oraz dzielenie go na części. Zgodnie z prawem każda inwestycja w tym sektorze, której wartość przekracza 4 mln 845 tysięcy złotych, powinna być przeprowadzona z ustawą Prawo zamówień publicznych - w tym wypadku ją pominięto!

Zebrane materiały zostały przekazane do Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim.

Mazowiecki Port Lotniczy znajduje się ok. 40 km na północ od centrum stolicy w Modlinie - dzielnicy Nowego Dworu Mazowieckiego. Rocznie nowe lotnisko jest w stanie obsłużyć nawet trzy miliony pasażerów. Pierwszy regularny samolot rejsowy typu Airbus A320 wylądował tu w niedzielę 15 lipca, po godz. 17:30. Był to samolot linii Wizz Air z pasażerami z Budapesztu na pokładzie.

d275bxz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d275bxz